Advert
Advert
Advert

ACİL DURUM TATBİKATI YAPILDI…

ACİL DURUM TATBİKATI YAPILDI…
Bu içerik 817 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas-Bodrum Havalimanı’nda 09 Kasım 2016 Çarşamba günü ‘Acil Durum Operasyonları’nda yapılacak kurtarma ve ilkyardım çalışmalarının pekiştirilmesi amacıyla “Acil Durum Tatbikatı” yapıldı.

Yapılan Acil Durum Tatbikatında olası çeşitli kaza-kırım ve olaylarda insan hayatının korunması ve kurtarılması amacıyla kaza/olay mahallinde gerekli tedbirlerin ivedilikle alınarak olaya müdahale kurtarma ve sağlık hizmetlerinin aksaksız olarak yerine getirebilmeleri için, bu amaçla protokol yapılmış kurum ve kuruluşlarla koordinasyonun en iyi şekilde sağlanarak görevlerini müştereken en seri ve başarılı şekilde ifa etmeleri amaçlanmıştır.

Yapılan tatbikata Muğla İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ve 112 Ambulans Servisi, AFAD, Milas İlçe Jandarma Komutanlığı, Milas Emniyet Müdürlüğü, Havalimanı Emniyet Müdürlüğü, Güllük Jandarma Komutanlığı, Milas Orman İşletme Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Hava Meydan Komutanlığı, Tez Medikal, Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü, 75.Yıl Milas Devlet Hastanesi, İzan Özel Sağlık Hastanesi, Özel Bodrum Hastanesi, TAV Milas Bodrum Terminal İşletmeciliği A.Ş. THY, Havaş, Çelebi, TGS katıldı.

Havalimanı Mülki İdare Amiri ve Milas Kaymakamı Fuat Güler, DHMİ Havalimanı Başmüdürü Vedat ATABEK yönetiminde gerçekleştirilen tatbikatın amacı ile ilgili katılımcılara bilgiler aktarıldı. Başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikat sonucunda Havalimanı Mülki İdare Amiri ve Milas Kaymakamı Fuat Güler bu tür tatbikatların önemine ilişkin bir konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür ederek tatbikatı sonlandırdı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500