Advert
Advert
Advert

DİYABET’E DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ZİYARETLER...

DİYABET’E DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ZİYARETLER...
Bu içerik 1132 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Toplum Sağlığı Merkezi 14 Kasım Dünya Diyabet günü etkinlikleri kapsamında Kamu Kurum ve kuruluşlarına ziyaret gerçekleştirdi.

Milas Toplum Sağlığı Merkezi Ebe-Hemşireleri Seval Kayrak ve Olcay Aydilek Kır Dünya Diyabet Gününe dikkat çekmek amacıyla Milas Kaymakamlığı ve Milas Belediyesi’ne bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Milas Kaymakamı Fuat Gürel’i ve Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ı makamında ziyaret eden Seval Kayrak ve Olcay Aydilek Kır Diyabetin simgesi mavi halka kokart taktılar.

Olcay Aydilek Kır yaptığı açıklama; “2011 yılından itibaren T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından toplumda diyabet farkında lığını arttırarak, gelecek nesilleri diyabetten korumayı ve tanı alan hastalara sunulan diyabet bakım 14 kalitesinin yükseltilmesini, komplikasyonların ve diyabete bağlı ölümlerin azaltılmasını amaçlayan "Türkiye Diyabet Programı 2015-2020" uygulanmaktadır. Diyabeti simgesi Mavi halka; 2006 yılından bu yana diyabet için kullanılan evrensel semboldür. Kültürler arasında halka imgesi yaşamı ve sağlığı sembolize eder. Diyabet kampanyası için halkanın en önemli anlamı birlik ve bütünlüğü sembolize etmesidir"dedi.

Kır ayrıca; 3. Milas Zeytin Hasat Şenliği etkinlikleri kapsamında Cumartesi günü Atapark’ta aç karnına gelenlere ücretsiz olarak  “Açlık Kan Şekeri” ölçümü yapılacağını belirtti.

Ziyaret için Kır ve Kayrak’a teşekkür eden Zeynep Mat ; “Diyabet günümüz dünyasının en büyük tehditlerindendir. Ama maalesef göz ardı edilmektedir. Bu konuda bilinçlenmeli, diyabete karşı mücadele vermemiz gerekmektedir.  Ben 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla bütün diyabet hastalarına acil şifalar diliyorum.”dedi.

Olcay Aydilek Kır ve Seval Kayrak ayrıca Milas Kaymakamlığı Özel Kalem Müdürlüğü ve Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü personellerini de ziyaret ederek Müdürlük çalışanlarına mavi halka kokart taktılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500