Advert
Advert
Advert

UYGULAMALI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ…

UYGULAMALI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ…
Bu içerik 702 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı eğitim kurumlarında görev yapan müdür, müdür yetkili öğretmen ve müdür yardımcılarına yönelik daha önce verilen İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’nin ardından, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden risk analizi girişinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için uygulamalı bilgilendirme toplantısı düzenlendi…

Milas İlçe Müdürlüğü’ne bağlı kurumlarda müdür ve müdür yardımcısı olarak görev yapan ve daha önce genel iş güvenliği kuralları, kazalardan korunma, alınacak tedbirler ve daha güvenli bir iş ortamında çalışma gibi konuların yanısıra İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Yasası ve Yönetmelikler, İş Sağlığı ve Güvenliğinde Yeni Yaklaşımlar ve Temel Prensipler, İş Sağlığı ve Güvenliği Organizasyonu, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda devlet, İşveren ve İşçilerin görev ve sorumlulukları, Kaza nedenlerinin analizi, İş kazası ve meslek hastalıklarından doğan hukuki ve cezai sorumluluklar, Kişisel koruyucu donanımlar ve kişisel koruyucu donanımların işyerlerinde kullanılması, Fiziksel etmenler ve termal konfor şartları gibi konuları kapsayan “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”ni alan öğretmenlere yönelik olarak Milas Halk Eğitimi Merkezi’nde MEBBİS üzerinden risk analizi girişinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için uygulamalı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumlusu A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hasan Onur tarafından gerçekleştirilen sunum öncesinde müdür yardımcılarıyla tanışmak ve yaptıkları bazı çalışmalar hakkında bilgi aktarmak için söz alan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Okullarımızın resmi işlemlerinin önemli bir bölümünü sizler yapıyorsunuz. Sizlerle daha önce bir araya gelmeyi amaçlıyorduk, ama bir türlü nasip olmadı. İnşallah sizleri okullarınızda da ziyaret etmeye çalışacağız. İlçemiz maalesef Muğla geneline bakıldığında eğitim açısından iyi bir noktada değil. Bizler şimdi bu eğitim seviyemizi daha da artırabilmek için bazı girişimlerde bulunduk. Artık ilçemizde belirli dönemlerde öğrencilere yönelik deneme sınavları gerçekleştirerek eksiklerimizi tespit etmeye çalışacağız. Deneme sınavları için Milas Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileriyle görüşmelerimiz oldu. Sağolsunlar bizlere bu konuda destek verecekler” dedi. Okul yöneticilerinin öğretmenlerle sık sık eğitim alanındaki eksiklikleriyle ilgili görüşmeler yapması gerektiğine de değinen Bal, “Merkezimizdeki öğrencilerle kırsal mahallelerimizdeki öğrencilerimizi kıyaslamak, yarıştırmak doğru olmaz. Sonuçta herkesin eğitim şartları farklı. Ama nerelerde eksiğiz bunları tespit etmemiz lazım. Eksiklerin tespit edilmesinin ardından daha da başarılı öğrencilerin ortaya çıkacağına inanıyorum” dedi. 2016 – 2017 eğitim ve öğretim döneminin ilk dönem TEOG ortak sınavının 23 – 24 Kasım tarihlerinde yapılacağına dikkat çeken Bal, “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı, binlerce öğrencinin geleceğini ilgilendiriyor. Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG merkezi ortak sınavları öncesinde deneme sınavlarımız olacak. Bu sınav sonucunda hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz değerlendirilmiş olacak. Okul yöneticileri olarak sizler de öğretmenlerimizle görüşerek eksiklerimizin neler olduğunu tespit etmeye çalışacaksınız” dedi. Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal’ın, müdür yardımcılarına yönelik yaptığı konuşmanın ardından Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Sorumlusu İş Güvenliği Uzmanı Onur, müdür yardımcılarına, internet üzerinden hazırlanmış olan sistemin nasıl çalıştığı yönündeki bilgileri aktardı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500