Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

CHP İLÇE ÖRGÜTÜ ATANIN HUZURUNA ÇIKTI…

CHP İLÇE ÖRGÜTÜ ATANIN HUZURUNA ÇIKTI…
Bu içerik 1772 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. ölüm yıl dönümü nedeniyle CHP Milas İlçe örgütü Atatürk büstüne çelenk sundu.

Resmi anma programı sonrası Atapark’ta toplanan İlçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk büstü önüne çelenklerini bıraktılar.

Çelenk sunma töreninin ardından kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Suat Özcan; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78. yılında özlem, minnet ve saygıyla anıyorum” diyerek törene katılan parti üyelerine teşekkür etti.

Suat Özcan’ın ardından kürsüye gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise ;

“ Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve saygıyla anıyorum. Atatürk Ülkemiz tarihinde gerçekleştirilmiş en büyük aydınlanma projesinin mimarıdır. Milleti esaretten kurtaran bütün mazlum ülkelere örnek olan bir liderdir. Sadece yaşadığımız çağ için değil bütün uygarlık içerisinde tarihe yön vermiş bir lider olarak kabul edilmektedir. Ülkemiz dışında dünyanın her yerinde hala örnek gösterilen çok büyük bir lider olarak gösterilen ve prensipleri ve yaktığı ışıkla insan lığa mazlum ülkelere hala yön vermeye aynı zamanda da medeni ülkelerde de örnek olarak kabul edilmeye devam edilmektedir. Bu açıdan bu ülkenin bir ferdi olması böylesine büyük bir liderin bu dönemde insanlığın huzuruna gelmesi hem nesil olarak hem de millet olarak bizin en büyük şansımız ve gururumuzdur. Atamıza ne kadar şükretsek ona ne kadar saygı ve minnet duysak azdır. Tabi ki dünya içerisinde böyle kabul edilirken kendi ülkesinde böylesine yıpratılması böylesine yok edilmeye çalışılması eserleri ve prensiplerine karşı amansız mücadele verilmiş olması tarihin yaşadığı en acı trajedi ve paradokslardan birisidir. Ülkemizde hala vefa ve insanlık duygusunu kaybetmeyen aydınlanma ve devletinin kuruluş felsefelerine bağlı çok büyük bir kitle Atasını hala yüreğinde hisseder ve onu ilke ve prensipleriyle anlamaya ve yaşatmaya çalışır. Bu açıdan öldürmeye çalışsalar da öldürmeyi ve yok etmeyi başaramazlar. Sizler onun o hissiyatını o düşüncesini çok iyi kavramış ve bunu kendi dünya görüşünüzde yaşatmış ve sürdürmeye çalışan insanlarsınız. O’na vefa duyan ve bütün dünyanın anladığı gibi büyük bir lider olarak anlamaya çalışan insanlarsınız. Sizleri kutluyor ve gurur duyuyorum. 1938 bir ölüm değildir. Atamız hala bizlerin yüreklerinde beyinlerinde yaşamaya devam ediyor. Işıklar içinde uyusun ve ruhu şad olsun” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500