Advert
Advert
Advert

HORTUM KIRCAĞIZ’I ALT ÜST ETTİ…

HORTUM KIRCAĞIZ’I ALT ÜST ETTİ…
Bu içerik 9172 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kırcağız Mahallesi’nde meydana gelen hortum, zeytin ağaçlarını köklerinden söktü, dallarını kırdı… Birçok evin çatısı uçarken, tavuk kümesleri, elektrik ve telefon hatları zarar gördü…

İlçemizde dün akşam saatlerinde etkili olan fırtına, Kırcağız Mahallesi’nde zarara yol açtı. Şiddetli fırtına ve rüzgarın ardından bölgede oluşan hortum, bir çok evin çatısını uçururken, ahırlar, kümesler, elektrik ve telefon hatları zarar gördü. Mahallede yer alan birçok zeytin ağacı kökünden çıktı veya dalları kırıldı.

Yaşanan afetin ardından Milas Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz ve Zeynep Mat, sabah saatlerinde mahalleye giderek, zarar gören vatandaşlarla görüşüp bilgi aldılar. Engelli bir vatandaş ve bir gazinin evinin çatısı ve camında oluşan zararın hemen giderilmesi için belediye ekiplerince de çalışma başlatıldı.

Çatılar uçmuş...

Kırcağız Mahalle Muhtarı Fikret Turgut, dün gece saat 24.00 sıralarında rüzgarın şiddetini arttırdığını belirterek, “Akşam köylülerin bazıları beni aradı çatılarının uçtuğunu söyledi. Gelip baktığımızda tüm çatıların uçtuğunu gördük. Bir engelli ve bir gazimizin evinde de zarar var. Bu zararlar belediye yetkililerimizce giderilmeye çalışılıyor. Zeytinlikleri zarar görenler için de başvurularımız olacak” dedi.

Bir gürültü koptu...

Kırcağız Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlardan İbrahim Purma olayın gece saat 23.30 – 24.00 sıralarında yaşandığını ifade ederek, “Bir gürültü koptu. Ev bile yerinden sallandı. Canımızı zor kurtardık. Büyük bir ihtimalle hortum çıktı. Tüm ağaçlar kırılmış, güneş enerjileri, çatılar, kümesler uçmuş” derken, yaşanan hortum sırasında bahçede olduğunu söyleyen Saffet Hüseyin Turgut, “Hava şimşekliydi. Hayvanları ahıra alayım dedim. Kendimi zor kurtardım. Zararımız çok büyük” dedi.

Ağaçların uçuştuğunu gördüm…

Yaşanan afeti pencereden bakınca gördüğünü söyleyen mahalle sakinlerinden Akın Görgüç adlı vatandaş, “Akşam gece saat 23.00 sıralarında kuvvetli bir ses duyduk. Perdeyi açıp baktığımda ağaçların uçtuğunu gördüm. Hanıma çocukları hemen güvenli bir yere almasını söyledim. Sabah kalktığımda her tarafın darmadağın olduğunu gördüm. Çatılar, kümesler uçmuş, ağaçlar mahvolmuş. Elektrik telefon telleri kopmuş. Baya büyük bir olay olmuş. Allahtan can kaybımız yok” dedi.

Kümes 7 metre ileri uçmuş...

Hortum nedeniyle kümesinin uçtuğunu belirten Sait Parlu ise “Sabahleyin geldik 10 tavuktan 2 tanesi kalmış. Kümes 7 metre ileri uçmuş. Koskoca kümesi kaldırmış ileri fırlatmış hortum. Daha dün kümesin olduğu yere koyunları koymayı düşünüyordum. Allah’tan yapmamışım. Hepsi telef olacaktı” dedi. 

Yaşanan afetin ardından sabah erken saatlerinden itibaren vatandaşlar, zeytinlik arazileri, evleri ve evlerinin çevresinde temizlik çalışmasın başladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500