Advert
Advert
Advert

BAŞKAN TOKAT’TAN HABERLERE TEPKİ...

BAŞKAN TOKAT’TAN HABERLERE TEPKİ...
Bu içerik 6620 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Kasım ayı meclis toplantısının ardından bazı yerel gazetelerde çıkan haberler ile ilgili olarak sert açıklamalarda bulundu.

“Yapılan Haber Tamamen asılsızdır”

Başkan Tokat yaptığı açıklamada;  Geçtiğimiz günlerde bir gazetede yer alan “Vatandaş Belediyeden Kovuldu” başlıklı haber tamamen asılsızdır. Hafta sonunda şehir dışında olmam nedeniyle konuya şimdi açıklama getirmek istedim. Başkan Yardımcımız Faik Karagöz de bugün konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Ben basındaki arkadaşlardan bazı konularda özellikle belediye konularında daha hassas olmalarını istiyorum. Belediye ne bizim ne meclis üyelerimizin malı değildir. Bizler gelip geçiciyiz ancak Milas Belediyesi kalıcıdır. Belediye hepimizin. Herkesin söylediğini yazarak, çizerek ilçeye ve bu kuruma katkı veremezsiniz. Bu haber çıktığı zaman İzmir’de toplantıdaydım. Manşeti okuduğumda bende infiale kapıldım. Bugün sabah ilk iş olarak bu konuyla ilgilenip tüm kamera kayıtlarını izledim. İzledikten sonra anladım ki yapılan haber ile belediyeye haksızlık ediliyor ve bu haberi yapan gazeteci arkadaşımızı da kınıyorum. Size böyle bir müracaat ile gelen bir vatandaş var ise konuyu doğrulama adına bizleri de arayıp sormanız gerekir. Vatandaş belediyemize bir imza işi için geliyor. O sırada imza atması gerekli olan arkadaşımız arazi çalışmasına çıkıyor.  Vatandaşa arkadaşımızın geç geleceği söylenip isterseniz beklemeyin deniliyor. Vatandaş beklemek istediğini söylüyor. Daha sonra birden bire bağırıp çağırmaya başlıyor. Bunun üzerine arkadaşlar içeride bağırmaması gerektiğini söyleyip dışarı alıyorlar. Bu defa dışarıda üstünü başını yırtmaya başlıyor. Eşi ve arkadaşlarımız sakinleştirmeye çalışıyor. Gerekli işlemler yapılıyor. Vatandaş belediyeden çıkıp arabasının arkasına beni belediyeden kovdular diye yazı asıp gazetecilere gidip haber yaptırıyor. Gazetecilerimiz de bunlara inanıp haber yapıyor. Haberi yapan arkadaşı aradım ve sordum nasıl böyle bir haber yaptın diye, bana gazeteci arkadaşımız aynı vatandaşın kısa süre önce hastanede de aynı davranışı yaptığını söyledi. Vatandaşın kişilik bozukluğu var.

Belediyemizin toplumsal ve kurumsal kişiliğine bu derece kolay saldırı yöneltilmesine basınımızın alet olmaması gerekir. Bu haber tamamen asılsız haberdir. Sizlerden daha hassas olmanızı istiyorum” dedi.

“Talep Vergi Dairesi Müdürlüğünden geldi”

Başkan Tokat yine başka bir gazetede yer alan Vergi Dairesi önündeki ağaçların kesilmesine ilişkin haberler için de açıklama yaptı. Ağaç kesme talebinin Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından belediyeye iletildiğini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat;

“Vergi Dairesi Müdürlüğü 25 Temmuz 2016 tarihinde Belediyemize müracaat ediyor. Vergi dairesi binasında KUDEB izni ile tadilat yaptıklarını ama ağaçlardan dolayı binanın çok zarar gördüğünü belirtiyorlar ve ağaçlar hakkında gerekli işlemin yapılmasını istiyorlar. Bu çerçeve içerisinde Vergi dairesine giden arkadaşlarımız ağaçların zaten budanmaktan üzerlerinde dal kalmadığını görüyorlar. Ağaç aynı zamanda tehlikeli derecede de eğik vaziyette duruyor. Bizler zaman zaman ikilemde kalıyoruz. Kestiğimiz zamanda suçluyuz kesmediğimiz zamanda. Herhangi bir tehlike varsa bizler ağaç kesiyoruz. Burada Vergi dairesinin ısrarlı talebi var bizler de bu talebe karşılık ağaçları kesiyoruz.

Bu konuda iki hususu belirtmek istiyorum. Vergi dairesinde çalışmayı yapan ilgili arkadaşların elinde çeşitli kamu kurumlarından genellikle de okullardan gelen dilekçe ile ağaç kesilmesi ile ilgili talep var. Bir sulfata ağanının tehlike yarattığı ve acilen kesilmesi gerektiği belirtilen dilekçe mevcut. Ancak ekiplerimiz bundan sonra ağaç kesimine gitmek istemediklerini belirttiler. Bizler de gelen dilekçelere olumsuz karşılık vermek durumda kaldık.

İkinci husus olarak, iki tane ağaç kesilmesi ile ilgili haberlerin yapıldığı bir gündemde Milas Belediyesi üç adet yeni parkı Milas halkının hizmetine sundu. Bu parklara 350 adet ağaç dikimi gerçekleşti. 3000 adet de çalı gurubu dikim yapıldı. Bizler yeşilin korunması ve çoğaltılması anlamında gerekli hassasiyeti göstermekteyiz. Bazı durumlarda tehlike arz eden hallerde kesim yapmak zorundayız. Bizlerin ağaç katliamı yapmak gibi bir düşüncesinin olmadığını talebin Vergi dairesinden geldiğini bir kez daha belirtmek istiyorum. Konu tamamen bundan ibarettir “dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500