Advert
Advert
Advert

BOĞAZİÇİ ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR…

BOĞAZİÇİ ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR…
Bu içerik 2217 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Boğaziçi Mahallemizde katılımcı demokratik yerel yönetim deneyiminin güzel örnekleri sergilenmeye ve güzel sonuçları alınmaya devam ediyor…

Boğaziçi Muhtarı ve Boğaziçi Güzelleştirme Derneği Başkanı İbrahim Köksal, mahallelerinde bir ‘ilk’in daha yaşandığını belirterek, “Boğaziçi’ne yakışacak bir iş daha gerçekleşiyor ve elektrik ve telefon kabloları yeraltına alınıyor. Boğaziçi mahallemizde, 2016 yatırım programına alınan alçak gerilim yeraltı kablo döşenmesi işine başlanmıştır. Katkıda bulunan TEDAŞ ve AYDEM yetkililerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi ve yeraltı fiberoptik internet hattı ile ilgili çalışmaların tamamlandığını da sözlerine ekledi.

Köksal, bir süredir yazışmalarda başlattıkları ‘üçlü imza’ uygulamasının bir bakıma gereği olarak Muhtarlık bürosuna, Boğaziçi Mahalle Muhtarlığı, Milas Kent Konseyi Boğaziçi Mahalle Meclisi ve Boğaziçi Koruma ve Güzelleştirme Derneği ortak tabelasını astıklarına da dikkat çekerek, 31 Ekim 2016 tarihli Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda da görüşülüp ilgili kurumlara yönlendirmeleri yapılan sorunların yanısıra mahallenin çözüm bekleyen sorunlarını dile getirerek; “Mahallemiz çok geniş bir alanda kurulu ve özellikle de yaz sezonunda çok kalabalık nüfusa sahip bir mahalle. Bu bakımdan, Belediyemizden Boğaziçi’ne özel Zabıta hizmeti talebimiz var. İlçe merkezinden gelip gitmeyle bu ihtiyacın karşılanması mümkün olmuyor.

Bir başka öncelikli talebimiz de, mahallemizde usûlüne uygun olmayan pazaryerinin önlenip, usûlüne uygun, başta tuvalet hizmeti olmak üzere gerekli koşullara sahip bir pazaryeri oluşturulmasıdır. Bu sorunla ilgili olarak, Muhtarlık, Mahalle Meclisi ve Derneğimiz birlikte ‘üçlü imza’ ile yaptığımız başvurunun yanı sıra, site yönetimlerinin şikayetlerini ve az önce belirttiğim taleplerini içeren kararları Belediye’ye iletildi. Mevcuttaki usûlsüz, bir bakıma kaçak pazaryeri sıhhi değil, büyük kirlilik yaratıyor diye şikayetçi oldu site yönetimleri de. Bu olay çok sıkıntılı bir olay. Önümüzdeki yaz sezonuna kadar bu sorunumuza köklü bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

Boğaziçi Muhtarı İbrahim Köksal, mahallelerine PTT hizmet bürosunun da açılmak üzere olduğunu sözlerine ekledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500