Advert
Advert
Advert

492 KİŞİYLE 40 NOKTADA HİZMET VERİYORUZ…

492 KİŞİYLE 40 NOKTADA HİZMET VERİYORUZ…
Bu içerik 3573 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl, Milas Grup Amirliği’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunup, Milas itfaiyesinde görev yapan personellerle bir araya geldi… Ziyaret sırasında Muğla ve Milas’ı Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı açısından değerlendiren Çöl, “Muğla olarak itfaiye çalışmaları ve yapılanması açısından, 30 büyükşehir arasında ilk 5’e giriyoruz” dedi… Çöl, Milas’ta ise 51 personel ve 12 araçla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi…

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Raşit Çöl, ilçemize gelerek Burgaz Mahallesi’nde yer alan Milas İtfaiye Grup Amirliği’ni ziyaret etti. Milas Grup Amiri Yüksel Karaduman ve itfaiye personelleri tarafından karşılanan Çöl, itfaiye binası ve çevresinde, araçlarda inceleme yaptıktan sonra personelle bir araya geldi.

144 araç, 492 personel ile…

Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Çöl, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı olarak 13 ilçede, 27 tane istasyon ile hizmet verdiklerini belirten Çöl, “Toplam 492 kişiyle 40 noktada Muğla’ya hizmet veriyoruz. Muğla 13 bin kilometrelik bir alan. Bu alanın tamamından sorumluyuz ve önlemler de almak zorundayız. İtfaiye olarak her zaman hazırız. 365 gün 24 saat vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Alınan yeni 8 araçla birlikte araç sayımızı 144’e çıkardık.  Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra 3 milyon 64 bin TL yatırımla tam donanımlı 27 yeni itfaiye aracını Muğla’mıza kazandırdık. Ayrıca yüksek yangın riski ve ulaşım zorluğu olan mahallerimize 111 adet yangın söndürme tankeri dağıttık. Muğla’da birçok olayda 24 saat vatandaşlarımızın yanında olan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatımız Muğla genelinde 58 bin 296 kişiye de yangın eğitimi verdi. Muğla olarak itfaiye çalışmaları ve yapılanması açısından, 30 büyükşehir arasında ilk 5’e giriyoruz. Vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği için her an görevinin başında olan itfaiye teşkilatımıza her türlü desteği sağlayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Osman Gürün’e teşekkür ediyorum” dedi.

10 tane daha…

Özellikle kırsal mahallelerimizde çıkabilecek yangınlara kısa sürede müdahalede bulunulup, yangının büyümemesi için alınan tankerlerin dağıtımına devam ettiklerini de ifade eden Çöl, “Yaklaşık 10 tane daha tanker dağıtacağız. Amacımız zararı en aza indirmek” dedi.

Milas’ta personel ve ekipman yeterli…

Milas’ta 51 personel ve 12 araçla çalışmalarını sürdürdüklerin ide belirten Çöl, “Milas gibi bölgelerde özellikle çalışmalarımız sadece şehir merkezlerinde değil kırsal alanlarda da oluyor. Orman Genel Müdürlüğü ile protokolümüz var. Orman yangınları sırasında orman işçilerine destek veriyoruz. Şunda Milas’taki araç ve personel sayımız yeterli. Fakat kullanmış olduğumuz binamızda önümüzdeki günlerde bakım onarım çalışmaları olacak” dedi.

Milas Grup Amirliği’nde görev yapan personelle toplu fotoğraf çektiren Çöl, daha sonra ilçemizden ayrıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500