Advert
Advert
Advert

MİLAS FEN LİSESİ KALİTE ETİKETİ ALDI…

MİLAS FEN LİSESİ KALİTE ETİKETİ ALDI…
Bu içerik 3124 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi ile Polonya’dan “ZespółSzkółnr 123” okulu ve Çek Cumhuriyeti’nden “GymnáziumDěčín” okulu ile ortaklaşa hayata geçirilen “Fromour Windows” isimli e-twinning projesi ulusal ajanslar tarafından başarılı bulunarak, kalite etiketi aldı…

Değişik kültürleri tanımayı, küresel değerleri öğrenmeyi, İngilizce’yi iletişim aracı olarak kullanmayı, takım ve grup çalışmalarıyla sosyal becerileri geliştirmesi amacıyla 8 Mart 2015 ve 24 Haziran 2016 tarihleri arasında Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi ile Polonya’dan “ZespółSzkółnr 123” okulu ve Çek Cumhuriyeti’nden “GymnáziumDěčín” okulu ile ortaklaşa hayata geçirilen “Fromour Windows” isimli proje e-Eşleştirme Projesi Ulusal Kalite Etiketi aldı.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, proje grubunda bulunan44 öğrenci ve 3 öğretmen arasında yer alan Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni projeden sorumlu öğretmen İbrahim Çolak’ı, öğrenciler Aslı Çiftçi, Ece Su Özgül, Efsane Çetin, Hatice Kaya, Yener Karaca. Aleyna Demirkaya, Derya Nur Bozkurt, Ecem Ülgen, Emek Berke Aygün, Fatma Ece Acar, İrfan Çakmak, Mehmet Arda Akça, Taha Dalpolat, Tufan Durak ve MelodiePamil’i okullarında ziyaret ederek başarılarından dolayı kutladı.

Okul Müdürü Aynur Buran, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal, öğretmenler odasında projede yer alan öğrencilerle bir araya geldi.

Burada proje hakkında Bal’a kısa bilgiler aktaran projeden sorumlu öğretmen İbrahim Çolak, “Değişik kültürleri tanımayı, küresel değerleri öğrenmeyi, İngilizce’yi iletişim aracı olarak kullanmayı, takım ve grup çalışmalarıyla sosyal becerileri geliştirmesi amacıyla‘Fromour Windows’ isimli e-twinning projesi hayata geçirdik. Bu proje, Türkiye ve Çek Cumhuriyeti’ndeki ulusal ajanslar tarafından başarılı bulundu ve  iki ülkede kalite etiketi ile ödüllendirildi” dedi.

Okul yönetimini de tebrik eden Bal daha sonra öğretmen ve öğrencilerle birlikte okulun yemekhanesinde yemek yiyip, sohbet etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500