Advert
Advert
Advert

CUMHURİYET GAZETESİ SUSMAYACAK…

CUMHURİYET GAZETESİ SUSMAYACAK…
Bu içerik 1194 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Milas İlçe Kadın ve Gençlik Kolları, ortaklaşa yaptıkları basın açıklamasıyla, Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonu kınadılar. Yapılan operasyonun Özgür basını susturmaya yönelik olduğuna vurgu yapılan açıklamada; “AKP iktidarı, yıllarca ilişki içerisinde suç ortaklığı yaptığı bir yapının intikamını bizden alıyor” denildi…

CHP Milas İlçe Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri tarafından yapılan ortak basın açıklamasına, Cumhuriyet Kadınları Derneği Milas Şubesi Başkanı Gülden Sökelioğlu ve arkadaşları da destek verirken, CHP Gençlik Kolları Üyesi Bekir Perçin tarafından yapılan açıklama şöyle:

“AKP iktidarı 15 Temmuz darbe girişimi üzerine ilan ettiği OHAL’in fırsatçılığını yapmaya devam ediyor. Yıllarca ilişki içerisinde suç ortaklığı yaptığı bir yapının intikamını bizden alıyor.

Cumhuriyetin kurulduğu yıllardan beri halkın haber alma hakkını savunan, Cumhuriyet değerlerinden ve doğrudan yana olan Cumhuriyet Gazetesi bugün iktidarın hedefinde. Devletin cemaatlere teslim edildiğini ifşa ettiği için geçtiğimiz yıllarda linç edilen gazeteciler şimdi gözaltında.

İktidarın yaptığı bir imha operasyonudur. Hukuksuzluktur, adaletsizliktir. Haber alma hakkımıza ve değerlerine saldırıdır. İzin vermeyeceğiz.

Cumhuriyet Gazetesi susmayacak.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500