Advert
Advert
Advert

BAFA’DA TARIM ARAZİLERİNE TAŞKIN ÖNLENDİ…

BAFA’DA TARIM ARAZİLERİNE TAŞKIN ÖNLENDİ…
Bu içerik 1666 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından son olarak Milas Gölyaka Mahallesinde bulunan Peynir ve Çil Pınarı çayı ile Kapıkırı Mahallesindeki Kule ve Otluboğaz çayında yaklaşık 2 kilometrelik dere ıslah çalışması gerçekleştirdi…

MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 2. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, uzun yıllardır derelerin dolu olması nedeniyle meydana gelen kış yağışlarında taşan ve ekim alanları ile hayvanlara zarar veren derelerde ıslah çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

MUSKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, ıslah çalışmalarıyla birlikte yıllardır kullanılamayan tarım arazilerinde artık ekim yapılabilecek ve hayvanlar zarar görmeyecek.

Çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gölyaka Mahallesi Muhtarı Bülent Kalkancı ve Kapıkırı Mahallesi Muhtarı Necmettin Mekeci hoşnutluklarını ve teşekkürlerini dile getirdiler.

Kalkancı: “Tarım arazilerimiz bu zamana kadar kullanılamıyordu”

Gölyaka Mahallesi Muhtarı Bülent Kalkancı, derelerin dolu olması nedeniyle uzun yıllardır tarım arazilerini kullanamadıklarını ve ıslah çalışmaları ile birlikte tarım arazilerinin kullanılabilir duruma geldiğini belirterek, “Mahallemizde derelerdeki dolgudan dolayı problemlerimiz vardı. Biz de dolgularımızın açılması için MUSKİ Genel Müdürlüğü’ne müracaat ettik. Müracaatımızdan itibaren MUSKİ ekipleri yaklaşık 1 haftalık çalışmalarının ardından derelerimizi temizlediler. Daha önce yolunu bulamayan su artık yolunu buluyor ve ekim arazilerimize zarar vermiyor. Bundan sonra yağmur yağdığında herhangi bir risk altında kalmayacağız ve tarım arazilerimizi rahat bir şekilde kullanacağız. Şahsım ve mahallelilerim adına yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm MUSKİ çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

Mekeci: “MUSKİ ekipleri hızlı çalışıyor”

Kapıkırı Mahallesi Muhtarı Necmettin Mekeci de, “Yaklaşık 3-4 günlük bir süre içinde MUSKİ Genel Müdürlüğüne müracaatta bulunduk ve kendileri hemen bize geri döndüler. Daha önce dere yataklarımız dolu olduğu için yağışlarla birlikte tüm ekim arazilerimiz su altında kalıyor ve zarar görüyordu. Ayrıca hayvanlarımız da telef oluyordu. MUSKİ ekipleri tarafından yaklaşık 500 metrelik bir alanda dere ıslah çalışması gerçekleştirildi. Bundan sonra geçmişte yaşadığımız sıkıntıları yaşamayacağız. MUSKİ ekipleri çok hızlı çalışıyor. Mahalle halkımız adına Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Dr. Osman Gürün’e ve MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500