Advert
Advert
Advert

23 YILDIR HİZMET VEREN TESİS BOŞALTILDI…

23 YILDIR HİZMET VEREN TESİS BOŞALTILDI…
Bu içerik 4718 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

1993-1994 Futbol sezonunda yapılan ve 23 yıldır kulüp idare binası ve sporcuların barınma yeri olarak kullanılan tesis boşaltıldı… Muğla İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nce yapılan tebliğin ardından Milas Belediyesi ekiplerince boşaltılan ve yakın bir zamanda yıkılacak tesisin yerine yeni bina yapılmazken, kulüp başkanı Hasan Özmen, çaresiz gözlerle boşaltma işlemini izledi…

38 yıldır şampiyonluk özlemi çeken ve geçtiğimiz hafta başlayan yeni sezona Ölüdeniz’in ligden çekilmesiyle maç yapmadığı halde statü gereği lige 3 puanla başlayan Yeni Milasspor buruk bir sevinç yaşıyor. 23 yıldır kulüp idare binası ve sporcuların barınma ihtiyacını karşılayan tesisle ilgili verilen yıkım kararının uygulanması, yönetimin elini-kolunu bağlarken, boşaltma işlemini gerçekleştiren Milas Belediyesi ekiplerini Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özmen, adeta çaresiz gözlerle izledi.

Bina içindeki eşyalar yönetim kurulunun kendi imkânlarıyla bulduğu bir depoya taşınırken, idare ofisi olarak da bir başka yer kiralandı.

Kulüp Başkanı Hasan Özmen yaptığı kısa açıklamada, yapılan tebliğ gereği tesisin boşaltıldığını belirterek; “Kendi imkânlarımızla eşyaları çevre yolundaki bir depoya taşıyoruz. Kulüp idare ofisi olarak da Hacıilyas’ta bir yer kiralandı. Bizleri asıl üzen ise altyapıdaki çocuklarımız için şimdilik bir şey yapamamak. Çocuklar adeta ortada kaldı. Sezon başında yaşanan bu talihsiz bizleri olduğu kadar futbolcuları ve teknik heyeti de üzmüştür. Ancak futbolcular yaşanan bu gelişme karşısında adeta farklı bir şekilde motive oldular. Her şeye rağmen, yaşanan her türlü olumsuzluğa rağmen bu sene şampiyon olmak için ant içtiler. Her şeyde bir hayır vardır derler ya umarım yaşanan bu talihsizlik bize olumlu bir şekilde döner” diyerek, umutlarını yitirmediklerini, fedakâr Milas halkının geçmişte olduğu gibi bu zor zamanda da kendilerini yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz hafta yapılan piyango çekilişinde beklentilerin tam anlamıyla gerçekleşmediğini söyleyen Başkan Özmen; “Kırcağız Mahallesi’nde yaklaşık 2 dönümlük bir yer bize gösterildi. Hemen proje çalışmalarına başlanıldı. İnşallah kısa zamanda Yeni Milasspor’a yakışır bir tesisi oraya yapacağız” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zaman     0000-00-00 En cok alt yapiya uzuluyorum demis. Geldiginden beri lige sokmadigin u takimi kaldimi acaba. Alt yapi birakmadiniz yazik.