Advert
Advert
Advert

MİLASLILAR CUMHURİYETİNE SAHİP ÇIKTI…

MİLASLILAR CUMHURİYETİNE SAHİP ÇIKTI…
Bu içerik 2452 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Milas Belediyesi tarafından düzenlenen Fener alayı ve Cumhuriyet konseri etkinliklerine beş bine yakın Milaslı akın ederek Cumhuriyetine sahip çıktı…

29 Ekim Cumartesi akşamı saat 20’de Atapark’tan başlayan ve Milaslıların, ellerinde meşaleler ve bayraklarla katıldıkları yürüyüş slogan atılmaksızın, görevli araçlardan yayınlanan marşlar ve türküler eşliğinde büyük coşku ile gerçekleşti.

Yaklaşık beş bin Milaslının katıldığı yürüyüş güzergahı üzerindeki çok katlı evlerin balkon ve pencerelerinden de binlerce vatandaş; alkışlarla ve ellerindeki bayrakları ve ellerini sallayarak Cumhuriyet coşkusuna ortak oldular. Yürüyüşe özellikle gençlerin, ayrıca ellerinden tuttukları ya da kucaklarında çocuklarıyla genç çiftlerin katılımlarının yüksekliği dikkat çekti.

“En büyük bayramımız kutlu olsun”

Yürüyüşün Atapark’ta tamamlanmasının ardından vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sözlerine “Cumhuriyet Bayramı, bizim en büyük ve en önemli bayramımızdır. Bizlere çok farklı duygular yaşatan bir bayramımızdır Cumhuriyet Bayramı. Böylesine güzel, böylesine önemli bir günde, Atapark’ta sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. En büyük bayramımıza, Cumhuriyet Bayramımıza Atapark’ta sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum. En büyük bayramımız kutlu olsun.” diyerek başladı ve ‘ilginç günler’ yaşadığımıza dikkat çekerek, zaman zaman alkışlarla desteklenen konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyet, büyük bir mucizedir”

“Enteresan günler yaşıyoruz. Sorunlarımıza çözüm aramak yerine kazanımlarımızı, değerlerimizi tartışıyoruz. Sevr’i değil de Lozan’ı tartışıyoruz. Damat Ferit’i, Abdülhamit’i, Vahdettin’i tartışmamız gerekirken, üzülerek söylüyorum ki Mustafa Kemal Atatürk’ü tartışıyoruz. O Mustafa Kemal Atatürk ki, bütün mazlum ülkelerin gıptayla baktığı bir örnek ülke yaratmıştır.

Cumhuriyet, büyük bir mucizedir. Kurtuluş ve kuruluş felsefemizdir. Kadınlarımızın saygınlığı, çocuklarımızın geleceğidir. Cumhuriyet onurumuzdur. Cumhuriyetimizi hedef alanlara karşı çok dikkatli olmalıyız. Ekmek, hava, su gibi hayati öneme haiz çok büyük bir zarurettir Cumhuriyet. Cumhuriyete sahip çıkmak birinci görevimizdir. Çünkü Cumhuriyet sadece bir yönetim biçimi değil kuruluş ve yaşam felsefemizdir.

“Kuruluş felsefemize ve Cumhuriyetimize sahip çıkacağız”

Milas Atapark’tan bütün dünyaya sesleniyoruz: Ölümüne kalımına Cumhuriyeti savunmak her Cumhuriyet evladının boynunun borcudur. Kuruluş felsefemize ve Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Hedefimiz başkanlık değil parlamenter demokrasinin güçlenip köklenmesidir. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyettir. Hepinizi saygıyla selamlıyor, bayramımızı bir kez daha kutluyorum.”

Başkan Tokat’ın alkışlar arasında tamamlanan konuşmasının ardından Atapark’ta Cumhuriyet coşkusu, Harun ve Ali Özcan’ın konseriyle sürdü.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500