Advert
Advert
Advert

MİTSO’DA 93. YIL COŞKUSU…

MİTSO’DA 93. YIL COŞKUSU…
Bu içerik 2322 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyetimiz ile aynı yaşta olan Milas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kutlama programı düzenlendi… Kutlama programı kapsamında MİTSO’da 35 yıldan beri kaydı bulunan üyelere, geçmiş dönem yönetim kurulu başkanlığı ve meclis başkanlığı yapmış olanlara, emekli olan oda personellerine ve ilçemizde son üç yılda en fazla vergiyi ödeyenlere plaket verildi…

MİTSO tarafından oda binasında Cumhuriyetimizin ve MİTSO’nun 93’üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Kokteyle başlayan program plaket töreni ile devam etti.

Plaket töreni öncesinde günün önem ve anlamını belirten bir konuşma yapan MİTSO Başkanı Reşit Özer; “Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından mucize bir şekilde başarılan, dünyanın mazlum milletlerine örnek olan Kurtuluş Savaşımız sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çağdaş, demokratik ve laik yönetim biçimi olan Cumhuriyetimizin 93'üncü kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Cumhuriyetimiz; tüm yurttaşlarımızı kadın, erkek demeden, soyuna, sopuna bakmadan, toplum içindeki durumu konusunda ayrım yapmadan kul olmaktan çıkarıp eşit bireyler haline getirmiştir. Büyük önder Atatürk, Cumhurbaşkanlığına ikinci kez seçildiğinde yaptığı konuşmada Cumhuriyetimiz ve cumhuriyetimizle gelen demokrasimiz konusunda şöyle diyordu: ‘Büyük Millet Meclisi; Türk milletinin yüzyıllar süren arayışının bir özeti ve onun kendi kendisini yönetme bilincinin canlı bir örneğidir. Türk ulusu, yazgısını Büyük Millet Meclisi’nin olgun ve vatansever eline sunduğu günden başlayarak karanlıktan sıyırıp kaldırmış ve ümitleri boğan acılardan, ulusların gözlerini kamaştıran güneşler ve zaferler çıkarmıştır.’ Yine O büyük Önder'in deyişi ile ‘Cumhuriyet fazilettir.’ Ve ‘Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.’ Cumhuriyetimiz, bugün faziletli evlatlarının 93 yıldır göstermiş olduğu özveriyle bugünlere erişmiştir. Bugün hep birlikte, Cumhuriyetimizin 93'üncü yılının kutlarken Atatürk'ün aydınlattığı yolda Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatma arzusunun azmi ve kararlılığı içinde diyoruz ki; yaşasın cumhuriyetimiz! Cumhuriyetimizi kuran ve bizlere emanet eden büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü her an daha da büyüyen bir saygı ve hayranlıkla anıyor, O büyük Önder ile birlikte şehitlerimize, gazilerimize Tanrıdan rahmet diliyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Bugün aynı zamanda Cumhuriyetimizle yaşıt olan meslek odamız Milas Ticaret ve Sanayi Odası'nın da kuruluşunun 93'üncü yılının kutlamanın sevinci ve coşkusu içindeyiz. Bu sevinçli ve mutlu günümüzde bizlerle birlikte olan değerli üyelerimizi, saygıdeğer konuklarımızı, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi adına saygıyla selamlıyorum” dedi.

Özer daha sonra konuşmasını MİTSO başkanlığı dönemini kapsayan son 3 buçuk yıllık süreçte yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktararak sürdürdü.

Yaşasın Cumhuriyet, MİTSO ve oda üyeleri…

MİTSO olarak her zaman en iyi hizmet kalitesine erişerek, modem hizmet araçlarından yararlanıp odayı kalitede en üst seviyeye çıkarmak ilkesiyle çalıştıklarını belirten Özer, “Her zaman ilçemiz, ilimiz ve Türkiyemiz için birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, hedefimiz her zaman ileriye, daha ileriye, en ileriye olacaktır. Sizlerin eleştirileri, önerileri her zaman kılavuzumuz olacaktır. Eleştirilerinizden hep yararlandık, yararlanmayı da sürdüreceğiz. Önerilerinizden hep esinlendik, hep faydalanmayı sürdüreceğiz. Sözlerime burada son verirken Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşayacaktır. Bu gece burada, Cumhuriyet Bayramımızla birlikte odamızın da 93'üncü yılını kutlama mutluluğunu birlikte yaşıyoruz. Yurdumuzu kurtaran, Cumhuriyetimizi kuran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bu yolda canını veren şehitlerimizi, kanını döken gazilerimizi saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz. Yaşasın Cumhuriyetimiz, Yaşasın Milas Ticaret ve Sanayi Odası, yaşasın odamıza can veren saygıdeğer üyelerimiz” dedi.

Özer’in yaptığı konuşmanın ardından MİTSO’da 35 yıldan beri üyelik kaydı bulunanlara, odadan emekli olan personellere, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında Milas’ta en çok vergi ödeyen üyelere, geçmiş dönemde başkanlık yapanlara plaket verildi. Plaketler geceye katılan protokol üyeleri tarafından verildi.

Geceye; Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karakgöz, Zeynep Mat, eski milletvekilleri Fevzi Topuz ile İrfettin Akar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve oda üyeleri katıldılar.

Etkinlik, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer ile Meclis Başkanı Mustafa Yüksel’in pasta kesimi ve canlı müzik eşliğinde devam etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500