Advert
Advert
Advert

CUMHURİYET KUTLAMALARI BAŞLADI…

CUMHURİYET KUTLAMALARI BAŞLADI…
Bu içerik 1979 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93’üncu yıl resmi kutlama programı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi… Kaymakam, Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanlığı çelenklerinin sunumunun ardından Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Teşkilatı da alanda toplanarak parti çelengini anıta bıraktı…

İlçemizde Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi’nin organizasyonunda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi kutlama programı Milas Kaymakamlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve Milas Garnizon Komutanlığı çelenklerinin Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Garnizon Komutanı Cenk Erataç, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü yöneticileri, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, okul yöneticileri ve öğrencilerin katıldığı tören saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle devam etti. Anıt önündeki resmi tören Milas Kaymakamı Fuat Gürel’in Anıt Defteri imzalaması ve yazdıklarını okumasıyla sona erdi.

CHP’de çelenk koydu…

Anıt önündeki resmi törenin sona ermesinin ardından ise bu kez CHP Milas İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen alternatif kutlama programı gerçekleştirildi.

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, eski dönem milletvekili Fevzi Topuz ile Zeki Çakıroğlu, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ile Faik Karagöz, CHP’li belediye meclis üyeleri, ilçe yönetim, kadın ve gençlik kolları üyelerinin katılımıyla gerçekleşen törende kısa bir konuşma yapan CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, “Cumhuriyet demokrasiyle taçlandırılmış bir rejimdir. Cumhuriyet adalete, hukuka, insana saygılı bir rejimdir. Ve bizler de bu cumhuriyeti korumakla mükellefiz” dedi.

İlçe Başkanı Özcan’ın yaptığı konuşmanın ardından Üstündağ, Topuz, Çakıroğlu, Tokat ve Özcan tarafından CHP çelengi Atatürk Anıtı’na bırakıldı.

CHP’lilerin çelenk töreni saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın okunmasının ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500