Advert
Advert
Advert

CUMHURİYET COŞKUSU STADYUMDA YAŞANACAK…

CUMHURİYET COŞKUSU STADYUMDA YAŞANACAK…
Bu içerik 3431 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yarın ilçemizde Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi’nin organizasyonunda düzenlenecek program ile kutlanacak…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün saat 13’de Kaymakam ve Belediye Başkanı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak. Bugün tüm okullardan bir yönetici, bir öğretmen, bayrak flama ve öğrenci gurubu ile birlikte saat 12.30’da Atatürk Anıtı önünde bulunacak.

Cumhuriyet Coşkusu Şehir Stadyumu’nda…

Kutlama programı kapsamında Milas Şehir Stadyumu’nda yarın saat 9.45’de tören düzenlenecek.

Kaymakam ve Belediye Başkanı’nın törene katılan öğrenci ve halkın bayramlarını kutlamasıyla başlayacak olan program Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Lütfı Matur yönetiminde saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle devam edecek.

Günün önem ve anlamı ile ilgili konuşma Milas Kaymakamı Fuat Gürel tarafından yapılacak törende, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiir okunup, koro ve solo parçalar seslendirilecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Cumhuriyet ve Demokrasi” konulu yarışmada dereceye giren kompozisyon metni ve şiirlerin okunmasının ardından Cumhuriyetin 93. Yılı nedeniyle “Cumhuriyet ve Demokrasi” konulu resim, şiir ve kompozisyon dallarında açılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödülleri verilecek.

Milas Özge Ortaokulu öğrencilerinin jimnastik hareketleri ve okçuluk gösterileri, halk oyunları gösterilerinden sonra ise Gençliğe Hitabe okunacak. Program geçit töreni ile sona erecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500