Advert
Advert
Advert

PAZAR GÜNÜ SAATLERE DİKKAT!..

PAZAR GÜNÜ SAATLERE DİKKAT!..
Bu içerik 7999 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Pazar günü dünya genelinde uygulanacak kış saati uygulaması başlayacak… Ancak Türkiye olarak kış saatine geçmeyeceğiz. Bu nedenle cihazlarda otomatik kış saati ayarlamalarına dikkat etmek gerekiyor…

50 milyon mobil cihaz, Pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak. Güncellenmeyen işletim sistemleri ve yazılımlar yüzünden Pazar günü saatiniz bir saat geri alınmış olarak uyanabilirsiniz.

Sektör yetkililerinden aldığımız bilgilere göre 50 milyon mobil cihaz, pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak. Bu sorun için iletişim operatörleri şebeke ve baz istasyonlarında saati güncel tutarak önlemlerini alıyor. Ancak işletim sistemleri ve cihaz üreticilerinin saatlerde güncelleme yapması gerekiyor.

Güncelleme yapılmayan işletim sistemlerinde saat ayarı, ‘otomatik’ yerine ‘manuel veya elle’ olarak seçilmeli. Ancak riske atmamak için ise pazar günü televizyonlardaki saati kontrol etmekte fayda olacak. Windows işletim sistemli bilgisayar ve sunucularda ise güncellemelerin yapılması halinde ise saatler doğru ayarda korunacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500