Advert
Advert
Advert

YAPILANDIRMA 25 KASIM’A UZATILDI…

YAPILANDIRMA 25 KASIM’A UZATILDI…
Bu içerik 1945 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Vergi borcu olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren vergi affı (vergi yapılandırması) için son başvuru tarihi 25 Kasım'a uzatıldı…

Yeniden yapılandırmada başvuru sürelerinin 25 Kasım'a uzatılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanununda yer alan başvuru süreleri, 31 Ekim'den 25 Kasım'a uzatıldı.

İnceleme ve tarhiyat safhasında bulunan işlemlere ilişkin başvuru ve ilk taksit ödeme süresi de 31 Ekim 2016 tarihine kadar yapılan tebligatlara münhasır olmak üzere Kanunda belirtilen sürelerin bitiminden itibaren bir ay uzatıldı. "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Tasarısı" yani vergi affı düzenlemesi Genel Kurul'da ağustosta kabul edilmişti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamada 90 milyar, sosyal güvenlik primleri olarak da yaklaşık 72 milyar olmak üzere toplam 162 milyar liralık borcun vatandaşın lehine yeniden yapılandırılacağını ifade etmişti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500