Advert
Advert
Advert

AKADEMİSYENLERE, MİLAS TANITILDI…

AKADEMİSYENLERE, MİLAS TANITILDI…
Bu içerik 1539 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu yıl “Akademi-Sektör Buluşması” teması ile 17’ncisi gerçekleştirilen Ulusal Turizm Kongresi için Bodrum’a gelen akademisyenler ilçemiz Milas’ta incelemelerde bulundu…

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde, 61 üniversiteden 300’ün üzerine öğretim üyesi-öğretim görevlisi ile 60’ın üzerinde turizm sektörü temsilcisinin katıldığı kongre programında ‘Milas inceleme-tanıtım gezisi’ de yer aldı.

Milas Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve yaklaşık 90 kişinin katıldığı inceleme gezisinde akademisyenlere “Milas Kültür Rotası” anlatıldı.

Baltalı Kapı’dan başlayan inceleme gezisi sırasında akademisyenlere Milas Belediyesi KUDEB birim üyesi Arkeolog Ernur Öztekin eşlik etti.

Milas’ın doğa ve kültür varlıklarının anlatıldığı-tanıtıldığı gezide akademisyenler; sırasıyla Balavca Deresi, Hacıali Ağa Konağı, Salı Pazarı, Gümüşkesen Anıtı ve Hacıilyas meydanını incelediler. Gezide akademisyenlere, içinde Milas’ı tanıtıcı kitap ve katalogların bulunduğu çantalar hediye edildi.

İncelemelerin son durağı ise Çöllüoğlu Hanı oldu. Burada geziye katılan akademisyenlere yönelik olarak düzenlenen kokteyl sırasında Han içinde yapılması planlanan Kent Belleği Müzesi ve Han’ın nasıl hizmet vereceği hakkında bilgiler verildi.

Düzenlenen inceleme-tanıtım gezisi hakkında açıklama yapan Arkeolog Ernur Öztekin; “Kongre için ilimizde bulunan akademisyenlerle bir gezi düzenledik. İlçemize gelen bilim insanlarına ilçemizdeki turizm alanlarını tanıttık. Bu tür etkinliklerimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500