Advert
Advert
Advert

MİLAS PTT’DEN KAYMAKAM GÜREL’E ZİYARET…

MİLAS PTT’DEN KAYMAKAM GÜREL’E ZİYARET…
Bu içerik 1430 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Posta teşkilatının kuruluşunun 176. yılı dolayısıyla Milas PTT Müdürü Nafize Canlıoğlu ve PTT Şefi Sezgin Yel, Milas Kaymakamı Fuat Gürel’i makamında ziyaret ettiler…

Ziyarette; geçmişten günümüze Posta teşkilatı, Milas ve çevresindeki postacılık hizmetleri hakkında Kaymakam Gürel’e bilgi veren PTT Müdürü Nafize Canlıoğlu, 176. Yılında PTT teşkilatının ağının giderek genişlediğini, kargo, bankacılık, haberleşme gibi hizmetleri en kısa sürede yapmaya çalıştıklarını belirtti.

Ziyarette bir konuşma yapan Kaymakam Gürel ise, Posta teşkilatının haberleşme ile başladığını, duygularımızı en iyi ifade ettiğimiz mektupları yakınlarımıza ileten PTT’nin, bu nedenle hayatımızdaki en özel kurumlardan biri olduğunu belirtti.

Konuşmasının devamında, günümüzde mektuplaşmanın ne yazık ki teknolojiye, sosyal medyaya yenik düştüğünü; ancak posta teşkilatının teknoloji ile birlikte kendini yenilediğini, modern çağda da bankacılık ve kargo hizmetleriyle yeni işler, işlevler kazandığını söyledi ve Milas ilçe merkezi, belli bir nüfusun üstündeki yerleşim yerleri ve havalimanı postacılık işlemlerinde önemli gelişmelerin olduğunu belirterek Posta teşkilatının yıldönümünü kutladı.

PTT yöneticileri, ziyaretin sonunda, yıldönümü anısına Kaymakam Gürel’e çiçek sundular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500