Advert
Advert
Advert

GÜLLÜK’TE TEKNE BALIK ÇİFTLİKLERİNE DALDI…

GÜLLÜK’TE TEKNE BALIK ÇİFTLİKLERİNE DALDI…
Bu içerik 16949 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemize bağlı Güllük Mahallesi açıklarında avlanan gırgır teknesi, mekanik arıza nedeniyle açık denizdeki balık çiftliğine girince, binlerce balık telef oldu…

Güllük Mahallesi açıklarında, kardeşi 47 yaşındaki İsmail A.'ya ait 23 metre uzunluğundaki 'C. Mehmet Reis 1' adlı gırgır teknesiyle avlanan Mehmet A., tekneyle özel bir şirkete ait çipura ve levrek üretimi yapılan balık çiftliğinin havuzuna girdi. Kafesleri parçalayarak havuzların içine dalan gırgır teknesi, bölgede avlanan bazı amatör balıkçılarca görüntülendi. O anları kaydeden balıkçılardan biri "Eyvah eyvah havuzlara giriyor, tam giriyor dümeni kitlendi galiba" derken; diğerinin "Kaptan uyudu galiba, havuzlara girdi o kadar bağırdık ama sesimizi duyuramadık" dediği duyuldu.

Olaydan sonra iki havuzun tamamen bir havuzun ise yarısının parçalandığı ve binlerce balığın denize boşaldığı belirtildi. Sahil güvenlik ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı. Özel şirket yetkilileri ise zarar tespit çalışmalarının başladığını söyledi.

'Mekanik arıza'

Olaydan sonra gazetecilerin ulaştığı ve ifade vermek için Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda olan balıkçı teknesinin kaptanı ve sahibi İsmail A., "Tekneyi kardeşim Mehmet Atıcı kullanıyordu. Mekanik bir arıza nedeniyle kaza meydana geldi. Dümende arıza tespit ettik. Tabii ki isteyerek böyle bir şey olmaz çok üzgünüm. Ama iddia edildiği gibi zararın çok büyük olduğunu sanmıyorum, yasal işlem yapılıyor" diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500