Advert
Advert
Advert

TÜRSAB TEMSİLCİLERİNDEN MİLAS’TA İNCELEMELER…

TÜRSAB TEMSİLCİLERİNDEN MİLAS’TA İNCELEMELER…
Bu içerik 2323 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi ve Bodrum Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) organizasyonuyla ilçemize gelen TÜRSAB İstanbul Genel Merkez Temsilcileri ilçemizde üç günlük bir gezi ve inceleme programı gerçekleştirdiler… Kültür ve yemek kültürünün incelendiği program sonunda bir rapor hazırlanarak TÜRSAB Yönetim Kurulu’na sunulacağı öğrenildi… TÜRSAB Yönetimi Kurulu Üyeleri’nin hazırlanan rapor doğrultusunda önümüzdeki günlerde ilçemize gelerek incelemelerde bulunacaklar…

TÜRSAB İstanbul Genel Merkez Temsilcileri olan TÜRSAB İhtisas Komitesi Üyesi Feyzanur Ateşci, TÜRSAB Kültür Komitesi Başkanı Erdal Çeri, Kültür Gastronomi Komitesi Üyesi Diğdem Kaçmaz, Kültür Komite Üyesi Burak Şansal, Milas Belediyesi ve Bodrum TÜRSAB’ın organizasyonuyla ilçemize gelerek, ilçemizde üç gün süren bir gezi ve inceleme programı gerçekleştirdiler.

Milas Belediyesi KUDEB Üyesi Ernur Öztek’in eşlik ettiği Ateşci, Şansal, Çeri ve Kaçmaz Gökçeler Kanyonu, İncirli İn Mağarası, Boğaziçi, Ören Alatepe, Ören Keremos Antik Kenti, Beçin Örenyeri, Euromos Antik Kenti, Herekleia Antik Kenti ve Bafa Gölü, Çöllüoğlu Hanı, Gümüşkesen Anıtı, Labranda, Dibekdere, Çomakdağ’ı ziyaret ederek Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda yöresel yemeklerin tadına baktılar.

İlçemizdeki turizm rotalarını ziyaret eden ve Milas’ın yemek kültürünü inceleyen TÜRSAB temsilcilerinin programlarının bazı bölümlerine Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz de eşlik etti.

İlçemizden ayrılan TÜRSAB temsilcilerinin ilçemizde gerçekleştirdikleri gezi ve incelemeleri bir rapor haline getirerek, TÜRSAB yönetim kurulu üyelerine sunacakları öğrenildi.

Kasım ayı içerisinde yapılacak olan Zeytin Hasat Şenliği’ne katılmaları beklenilen TÜRSAB yönetim kurulu üyelerinin bu hazırlanan rapor doğrultusunda ilçemizde incelemelerde bulunacakları belirtildi. Yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda ilçemizin turizm potansiyeli ile ilgili turizm acentaları bilgilendirilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500