Advert
Advert
Advert

DİZDAR AİLESİ’NİN ACI GÜNÜ…

DİZDAR AİLESİ’NİN ACI GÜNÜ…
Bu içerik 6112 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ın ilk matbaasının ve Menteşe Gazetesi’nin kurucusu merhum Turgut Dizdar’ın eşi ve Menteşe Gazetesi eski sahibi Oktay Dizdar’ın annesi Muhlise Dizdar, 93 yaşında vefat etti…

1. Gümüşkesen Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından, Milas Şehir Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedilen Muhlise Dizdar’ın cenazesine, başta Belediye Başkanı Muhammet Tokat olmak üzere, eski milletvekilleri İrfettin Akar ve Fevzi Topuz, eski Milas Belediye Başkanlarından Dr. Mustafa Tireli, eski Güllük Belediye Başkanlarından İsmail Yiğit, bazı eski ve yeni Belediye Meclis Üyeleri, bazı Mahalle Muhtarları, işadamı Halil Gümüşel ve CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan’ın da aralarında bulunduğu kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

1923 doğumlu olan Muhlise Dizdar, Cumhuriyetimizle yaşıttı ve tam da Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü doğmuştu. Milas’ın fikir hayatında önemli bir yeri olan Menteşe Gazetesi’nin kurucusu merhum Turgut Dizdar’la evlenen Muhlise Hanım, iki çocuk annesiydi.

Başsağlığı…

Muhlise Dizdar’ın yaşamını yitirmesi nedeniyle yaşanan acıyı paylaşıyor başta Dizdar Ailesi olmak üzere tüm yakınlarına ve sevenlerine Radyo Gözlem, Ajans Gözlem, Gazete Güney Ege ve habermilas.com ailesi olarak başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet örnekcı allah n     0000-00-00 Allah rahmeteylesin emir allahin yattıgi yerler nur olsun
Ahmet örnekcı allah n     0000-00-00 Allah rahmeteylesin emir allahin yattıgi yerler nur olsun