Advert
Advert
Advert

HEDEFİNİN 800 KM’Sİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

HEDEFİNİN 800 KM’Sİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…
Bu içerik 2149 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin, 2016 yılında, 100 milyon TL yatırımla ilimiz genelinde gerçekleştirmeyi hedeflediği ‘1000 km yol çalışmasının 800 kilometrelik bölümünü gerçekleştirdiği bildirildi…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından asfalt kaplama, yol bakım ve onarım çalışmaları kapsamında 2016 yılında bugüne kadar 700 kilometre sathi, 87 kilometre sıcak asfalt, 80 bin metrekare parke döşeme çalışmalarında 800 kilometrelik çalışma bitirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, 2016 yılı asfalt kaplama programı dâhilinde, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan Bodrum-Milas-Yatağan ilçelerinde 214 kilometre, Menteşe-Marmaris-Datça-Ula-Kavaklıdere-Köyceğiz ilçelerinde 394 kilometre, Fethiye-Seydikemer-Dalaman-Ortaca ilçelerinde 195 kilometre uzunluğunda bulunan yollarda sathi kaplama, sıcak asfalt ve parke kaplama çalışmaları tamamlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Hida Kılıç, “Bu kadar kısa sürede hedeflediğimiz programın sonuna geldik. Yol çalışmalarımız belli bir mevsim aralığında yapılabildiği için, ben ekip arkadaşlarımı özverili çalışmalarından dolayı canı gönülden kutluyorum. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak 800 kilometreyi tamamlamanın mutluluğu içindeyiz. Hedefimiz, Ocak ayına kadar bu çalışmalarda 1000 kilometreye ulaşmak. Muğla’mıza yakışan yollarımızı tamamlayana kadar bizler çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Muğla Hizmetin En İyisini Hak Ediyor…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, konuyla ilgili açıklamasında, ilimiz genelinde devam eden yol çalışmalarında sona yaklaştıklarını, Muğla’nın Denizli’den Aydın’a, Antalya’dan Burdur’a kadar il sınırları dahil Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan bütün yollarının Muğla’ya yakışır, düzenli ve güvenli yollar olacağını belirterek; “2016 yılı içerisinde söz verdiğimiz gibi Muğla genelinde büyük bir yol çalışmasını başlattık. 100 milyon yatırımla 1000 kilometre yol yapım çalışmasının 800 kilometresini ekiplerimiz tamamladı. Muğla’mızda vatandaşlarımızın daha güvenli, modern yollarda seyahat etmesi için mesai saati, tatil gözetmeden çalışan ekiplerimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Komşu illerimizi Muğla’mıza bağlayan, il sınırı olan yollarda da çalışmalar yaptık ve komşu illerden, ilçelerden bizlere teşekkür için geldiler. Bizler için en büyük kuvvet, vatandaşlarımızın bir teşekkürü, sağolun demesi. Muğla’mız hizmetin en iyisini hak ediyor” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500