Advert
Advert
Advert

PİR SULTAN ABDAL DERNEĞİ’NDEN AŞURE ETKİNLİĞİ…

PİR SULTAN ABDAL DERNEĞİ’NDEN AŞURE ETKİNLİĞİ…
Bu içerik 2564 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geleneksel olarak her yıl muharrem ayında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Milas Şubesi tarafından Muharrem ayının sona ermesiyle gerçekleştirilen Aşure etkinliği, bu yıl 16 Ekim Pazar günü Kapalı Pazaryeri’nde yapıldı…

Sabahın erken saatlerinde aşure kazanlarının kaynamasıyla başlayan etkinlik saat 12’den itibaren, Didim’den gelen Dernek Üyesi Ahmet Kömürcü Dede’nin yaptığı dualarla, aşure dağıtımıyla devam etti.

Her yıl olduğu gibi Milaslılar tarafından büyük ilgi gösterilen geleneksel Aşure etkinliğinde, 12 kazan aşure dağıtıldı. Bodrum’dan, Muğla’dan ve Milas köylerinden gelenlerle, yoğun bir ilginin yaşandığı etkinlik saat 15’e kadar sürdü.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Milas Şube Başkanı Akif Özbilge, “Muharrem ayı Yas-ı Matem orucumuzun bitmesi vesilesiyle, her yıl olduğu gibi bu yıl da aşurelerimiz kaynatılmış, halkla paylaşılmıştır. Bu bizim önemli bir geleneğimiz. Aşure etkinliğimizin hazırlanış sürecinde verdikleri büyük katkıları nedeniyle başta Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a ve yardımcılarına, Milas Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Aşure kaynatılmasında emeği geçen, başta yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere herkese ve hizmete katkıda bulunan tüm bacılarımıza da sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500