Advert
Advert
Advert

VARLIKLARI UZUN SÜRMEYECEK GİBİ…

VARLIKLARI UZUN SÜRMEYECEK GİBİ…
Bu içerik 13123 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz Atatürk Bulvarı’ndaki çalışmaların sonuna gelindi… Güzergahta bir çok yenilik var… Bu yenilikler arasında kaldırım kenarlarındaki dubalar da yer alıyor… Ama varlıkları uzun sürmeyecek gibi…

İlçemiz yerel yöneticilerinin öncülüğünde şehrimizin bazı noktalarında gerçekleştirilen düzenleme çalışmaları sonrasında yeni yeni konulan, şehir mobilyaları diye tabir edilen bazı varlıkların ömürleri ne yazık ki uzun olmuyor.

Daha önce Cumhuriyet ve Ulusal Egemenlik Caddelerinde yapılan alt yapı çalışmalarının ardından, üst yapı çalışmaları yapılmış ve çalışmaların ardından ne yazık ki birçok ağaç ve şehir mobilyası saldırıya uğrayarak zarar görmüştü.

Benzer saldırılar henüz tamamlanmayan Atatürk Bulvarı’nda da karşımıza çıkmaya başladı.

Kaldırım ve bisiklet yollarının bulunduğu alanlara konulan dubaların birçoğu ne yazık ki şimdiden zarar görmüş durumda.

Araç kullanmasını bilmeyen, araç kullanmasını bilip de çevresindeki şehir mobilyalarını kullanmayı bilmeyen veya şehir, düzen düşmanı kişilerse yapılan saldırılar sonucunda zarar gören dubalar görenleri de üzüyor.

Görüntüler karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen vatandaşlar, “daha kullanmaya bile tam başlamadan zarar görmeye başladılar. Bunları bu hale getirenlerin amacı ne anlamış da değiliz. Dubalarımız görsel olarak güzel olabilir ama demek ki bize görsellik değil dayanıklılık gerekiyor. Daha önce bazı yol güzergahlarına da farklı dubalar konuldu. Fakat onlar da kısa sürede zarar gördü, kırıldılar. Yetkililerimiz en iyisi ilçemize betondan dubalar yapsınlar” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsimsiz     0000-00-00 :)
İsimsiz     0000-00-00 :)
İsimsiz     0000-00-00 İs yapmış gibi gorunmeyin adam gibi is yapın 1 yeri bir kere bozun 10 kere değil çalmayı bırakın artik hizmet yapın yapıyor gibi yapmayın
Kahraman sarı     0000-00-00 Bu esnafa ve milasa araç park yerleri lazım yapmış oldular otopark alanları hem yetersiz hemde trafiği olabildiğince felç ediyor yapılan araç park yerleri yetersiz cep haline getirseler araçlar ve yayalar ve esnaflar apartman sakinleri daha huzurlu ve daha rahat edebilirdi ama hiç sorulmadı buralarda bizler yaşıyorum onlarda yapılan işlerin kaymağını yeyiyorlar
Günay     0000-00-00 Başka belediyeler hizmet yapar milas Belediyesi duba yapar ticari araçlar nerden geçecek
Merr     0000-00-00 Caddeler sanki sadece binek araçlar için dizayn edilmiş. O caddelere büyük araçlarda giriyor. Manevra sıkıntısı çok fazla ticari araçlar için. Yetkililer kullanım kolaylığı da getirmeli. Lütfen buna da dikkat çekelim. Giden hepimizin parası.
misafir     2016-10-17 belediyenin kağıt toplama kamyonu 2 hafta önce kabaçam fırını karşısındaki sokağın dubasını gözümün önünde geri geri çarpıp ezdi sabotajı uzaklarda aramayın.