Advert
Advert
Advert

NİHAYET ÇİFT TARAFLI TRAFİK AKIŞI SAĞLANABİLDİ…

NİHAYET ÇİFT TARAFLI TRAFİK AKIŞI SAĞLANABİLDİ…
Bu içerik 6639 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluk alanında yer alan Atatürk Bulvarı’nda Nisan ayı içerisinde başlatılan ve 3 ay gibi bir sürede tamamlanması planlanan yenileme ve düzenleme çalışmalarının 7’nci aylık dönemine girdik… Geçen sürenin ardından önceki gün itibariyle ilk kez bulvar çift taraflı araç trafiğine açıldı…

İlçemizde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan 1200 metre uzunluğundaki Atatürk Bulvarı’nda, Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca bisiklet yolu, aydınlatma, yerel malzemeler ile dekoratif döşeme, oturma bankları, çöp kovaları, yenilenen dural yerleri ve peyzaj düzenlemesi için ihale süreci tamamlanarak, Nisan ayı içerisinde çalışmalara başlanılmıştı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri yaptıkları açıklamalarda 1200 metrelik bulvardaki çalışmaların 3 ay içerisinde tamamlanacağını ifade etseler de zamanında bitirilmeyen bulvardaki çalışma başta bölge esnafını daha sonra ise Milaslıların genelini isyan etme noktasına getirmişti.

Başlama tarihinden itibaren geçen 7 aylık sürenin ardından önceki gün itibariyle bulvarda ilk kez çift taraflı araç trafiği akışı gerçekleşmeye başladı.

Çalışmalar devam ediyor…

Genel çalışmanın büyük bir bölümü tamamlanıp, araç yolları trafiğe açılsa da bazı noktalardaki kaldırım ve ağaç dikme çalışmaları devam ediyor.

Atapark’a halı motifleri…

Çalışmalar kapsamında Atapark’ın olduğu bölgedeki ağaç sayıları artırıldı. Atapark’ın bazı noktalarına ise zemine halı motiflerinin yer aldığı mermerler konuldu.

Trafik yine sorun…

Bulvar uzun süren çalışmaların ardından iki taraftan birden araç trafiğine açılsa da bölgede trafik yine sorun. Özellikle sabah saatlerindeki mesai başlangıcı, öğlen arası ve mesai bitiş saatlerinde Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Bulvarı, Müştakbey ve İnönü Caddesi’nin kesiştiği döner kavşakta trafik kilitleniyor.

Daha yapılacaklar var…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Atatürk Bulvarı’ndaki çalışmalar henüz belirlenen tarihte tamamlanmasa da daha Sanayi, Nazmi Akdeniz, Erdal Çerçi, İnönü ve Ören İskele Caddelerinde sıcak kaplama çalışmaları yapılması gündemde.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500