Advert
Advert
Advert

TÜM GRUPLAR AVA AÇILIYOR…

TÜM GRUPLAR AVA AÇILIYOR…
Bu içerik 1538 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Mustafa Özkan, Merkez Av Komisyonu Kararlarına göre, 2016 - 2017 Av Dönemi’nin tüm gruplarda 15 Ekim tarihi itibariyle ava açıldığını belirtti…

13 Ağustos 2016 tarihinde birinci ve dördüncü grup kuşların ve ikinci grup memelilerin avı ile başlayan 2016 - 2017 Av Dönemi bu hafta sonu tüm gruplarda ava açılıyor.

Av dönemi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Milas Avcılar, Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özkan, hafta sonu itibariyle Kum Kekliği, Kınalı Keklik ve Çil Keklik, Sakarmeke, Yeşilbaş, Boz Ördek, Fiyu, Çamurcun, Macar Ördeği, Kılkuyruk, Tepeli Patka Elmabaş Patka, Kaşıkgaga, Su Çulluğu, Kaya Güvercini, Tahtalı, Karatavuk, Öter Ardıç, Bozkaz ve Çulluk gibi kuşların ve Yabani Tavşan, Ada Tavşanı, Tilki ile Kaya Sansarı gibi memelilerin ava açılacağını belirterek, “Avcılıkta tüm gruplarda sezon açılırken avcılarımıza birkaç sözüm olacak. Avcı artık doğadan zevk alan, av peşinde giderken spor yapan, günlük stresini bu şekilde atan, doğayı korumayı kendisine ilke edinen, yasalara saygılı, arkadaşlarına saygılı, önünden kalkan ava kaçma fırsatı verecek kadar dürüstçe avlanan kişi olmalıdır. Ha bu saydıklarımı yapan avcı sayısı azınlıkta ama işin ciddiyetini kavrayanlar er geç bu yanlışlarından geri dönmeye mecburdurlar!  Bu yıl tüm ülkede uygulamaya konulan AVBİS (Kotalı Avcılık) sistemi yüzünden avcılarımız başlarda sıkıntılı olsa da avın her gün açık olması işlerine geldi desem yalan olmaz. Keklik, Tavşan ve su kuşlarının avı bu hafta açılacak. Tabi bu kanun ve kurallara riayet edenler için geçerli. Diğerleri yanı ‘bohçacı’ dediğimiz kesim bu avları açalı aylar oldu. Ne diyelim Allah vicdanlarına merhamet versin. Son olarak tüm avcılarımızın hayırlı, bereketli, hatasız, kazasız bir av sezonu geçirmelerini dilerim” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Huseyin umay     0000-00-00 Bende av kulübüne üye yapın