Advert
Advert
Advert

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU…

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU…
Bu içerik 2992 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Zabıtası ve Milas Belediye Spor Kulübü güreşçisi Erkan Uysal, 6 - 10 Ekim tarihlerinde Polonya Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası’nda, milli forma altında, 76 kilogramda son derece başarılı müsabakalar çıkardı.

Grup finaline kadar karşılaştığı tüm rakiplerini yenen Milli Güreşçimiz Erkan Uysal final karşılaşmasında Fransız rakibine yenilerek Milas’a ve Türkiye’ye dünya üçüncülüğünü kazandırdı.

Geçtiğimiz sezon Atina’da yapılan Vetaranlar Dünya Güreş şampiyonasında dünya dördüncülüğü derecesi ile Türkiye’ye dönen milli takım sporcumuz Erkan Uysal, Polonya’ya 35 yaş üstü Vetaranlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda geçen seneki başarısını geçerek bu kez dünya üçüncülüğü unvanı ile ülkemize döndü.

Polonya’nın Walbrzych şehrinde Ekim ayının ilk haftasında yapılan Vetaranlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda milli takım forması ile yarıştığını belirten Uysal, geçen sene Atina’da yapılan turnuvada elde ettiği dünya dördüncülüğü unvanını yenilediğini söyleyerek, ülkeme altın olmasa da bronz madalya ile dönme sevincini yaşadığını ve yaşattığı için çok mutlu olduğunu belirtti.

2017-2018 sezonunda yine Milli Takım forması altında yarışmalara katılmak istediğini vurgulayan Erkan Uysal, şampiyonluk hedefinden asla vaz geçmeyeceğini belirterek, Polonya’da yapılan Vetaranlar Güreş Şampiyonası’na katılmasında kendisine destek olanlara teşekkür ettiğini söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500