Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM GÜREL MUHTARLARI UYARDI…

KAYMAKAM GÜREL MUHTARLARI UYARDI…
Bu içerik 3513 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Son zamanlarda giderek artan dolandırıcılık olaylarının ardından Milas Kaymakamı Fuat Gürel, herkesin daha dikkatli olması gerektiğini belirtti…

Ülkemiz genelinde hemen hemen her il ve ilçede gerçekleşen ve birçok kişiyi mağdur eden telefon, internet ve kapıdan ürün satışı dolandırıcılığı olayları ne yazık ki giderek artıyor.

İlçemizde de zaman zaman yaşanan dolandırıcılık olaylarının mağdurları arasında ne yazık ki bazı muhtarlarız da yer aldı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından muhtarlara yönelik düzenlenen bir toplantıda konuya değinen Milas Kaymakamı Fuat Gürel, “Geçenlerde bir iki muhtarımız maalesef kandırıldı. Telefonla polis, jandarma, hakim, savcıyım diyerek arayan bir kısım insanların tuzağına düştü ve birazda para kaybettiler. İnsanlarımız maalesef bu tür tuzaklarla kandırıla biliniyor. Ama özellikle muhtarlarımızın bu işin içine düşmesi, çekilmesi bizi biraz üzdü. Muhtarlarımız aynı zamanda oradaki vatandaşı bilinçlendirecek insanlar. Biraz daha hassas olmakta fayda var. Bir kamu görevlisinin sizi telefonla arayıp para istiyoruz demesi mümkün değildir. Mahallelerinizdeki vatandaşlara da bunu bu şekilde iletin. Terör örgütleriyle münasebeti olanlar varsa zaten direk alınır. ‘Sizin örgütle bağlantınız var sizi kurtaracağız’ diye bir şey mümkün değildir. Ama insan bazı konularda çok konuşulduğu zaman etkilenerek içine giriyor. Bu konuda özellikle vatandaşların ikaz edilmesiyle ilgili muhtarlarımıza yazı yazmıştık. Bu yazıları mahallelerimizde anons ettirelim zaten merkez mahallelerimizde belediye anons yapıyor” dedi.

Milas’ta bulamayacağınız hiçbir ürün yok…

İnternet dolandırıcılığında da artış olduğunu belirten Kaymakam Gürel, “İnternetten alışverişler yapılıyor. Bir şekilde sipariş veriliyor. Güvenilir olmayan siteler var. Örnek olarak su sipariş veriyorsunuz karşılığında değeri olmayan başka bir ürün geliyor. Bu tür kandırılma olaylarına da dikkat edin. Bir de kapıda ödemeli satışlar var. Bu tür insanlar profesyonel insanlar biz dahil herkesi kandırabilecek kapasiteye sahip. Hemen alttan alıp üsten çıkıyorlar iki senet imzalatıp ürünü de göndermiyorlar. Ürün olsa bile o fiyattaki değere sahip değil. Zaten her ürün artık her yerde satılıyor. Yani şu anda ülkemiz öyle bir ülke ki her şeyimiz var. Her ürünü her tarafta bulabilirsiniz. Kapınızı çalan bir adamdan niye ürün alasınız ki. Bu konuda da vatandaşlarımız duyarlı hale getirilmesi lazım. Çünkü bu konuda da şikayet var. Milas’ta bulamayacağınız hiçbir ürün yok. Bu konuda da vatandaşların uyarılması hassas olmalarını sağlamak lazım. Yine bu konuda da muhtarlarımıza görevler düşüyor. Gittiğiniz ortamlarda anons ettirebilirsiniz. Bunu sağlayabilirseniz memnun oluruz. Aynı konuyla alakalı geçenlerde PTT Müdürü bahsetti. Bir muhtarımız internetten bir ürün almış ve posta memuru ürünü teslim etmiş. Bu sefer muhtarımız beklediği ürün çıkmayınca memuru esir alıyor. Halbuki PTT memurunun hiçbir suçu yok. Memur sadece postaya verilen ürünü teslim ediyor. O sorun siparişin verildiği yerle alakalı bir sorun. Onun için PTT memurlarımızı da koruyalım. Onlarda kamu görevlileri sizlere ve vatandaşlara için hizmet eden insanlar. Özellikle muhtarlarımıza söylüyorum bu memurlarımıza da sahip çıkalım” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500