Advert
Advert
Advert

AYDEM’DEN BU YIL 10 MİLYON LİRALIK YATIRIM…

AYDEM’DEN BU YIL 10 MİLYON LİRALIK YATIRIM…
Bu içerik 5164 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

AYDEM Elektrik Dağıtım A. Ş. tarafından bu yıl ilçemize yaklaşık 10 milyon liralık yatırım yapıldı… Yatırım kapsamında kırsal mahallelerdeki direk ve hatlar yenilenirken, ilçemiz merkezindeki Cumhuriyet Mahallesi’ndeki hatların bir bölümü de yer altına alındı…

Aydem Elektrik Dağıtım A. Ş. Milas İşletme Müdürü Atilla Uzunoğulları, 2016 yılı için AYDEM Elektrik A. Ş. tarafından ilçemize yaklaşık 10 milyon liralık yatırım ödeneği ayrıldığını belirtti.

Ödenek ile ilçemiz merkezindeki Cumhuriyet ile kırsaldaki Dörttepe, Boğaziçi, Bağdamlar, Çamköy, Çamovası, Selimiye, Güllük ve Bafa mahallelerinde aydınlatma, direk ve hat değişimleri, bakım onarım ve hatların yer altına alınma çalışmalarının yapıldığını ifade eden Uzunoğulları, “ilçemize ayrılan ödeneğin yaklaşık bir buçuk milyon lirasıyla Cumhuriyet Mahallesi’nde daha önce bir kısmını yapmış olduğumuz elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarının devamını yaptık. Kırsal mahallelerde ekonomik ömrünü tamamlamış olan direkler ve hatlar yenilendi. Güllük ve Bafa’da ise yeniden düzenlenen karayolunun aydınlatmaları yapıldı” dedi.

Bu yılki çalışma programlarının büyük bir bölümünü tamamladıklarını belirten Uzunoğulları, “2016 faaliyet programımızda yer alan çalışmalar Mart ayında bitecek. Geçtiğimiz yıllarda başlattığımız yenileme çalışmalarının ise % 30’u tamamlanmış durumda. 5 yıl içerisinde Milas’ın tüm hatlarını yenilemeyi hedefliyoruz” dedi.

Milas’taki elektrik enerjisi hizmet kalitesinin iyileştirilmesi adına AYDEM Elektrik Dağıtım A. Ş. olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Uzunoğulları, Milas’taki çalışmalarında kendilerine destek veren ve katkıda bulunan ADM Muğla Tesis çalışanları Elektrik Mühendisi Ali Danış ile Teknisyen Çağatay Baykal’a teşekkür ettiklerini ifade etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500