Advert
Advert
Advert

EN FAZLA ‘TEMA ÜYESİ’ BULUNAN OKUL OLDU…

EN FAZLA ‘TEMA ÜYESİ’ BULUNAN OKUL OLDU…
Bu içerik 4098 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

TEMA Vakfı Milas ve Bodrum Temsilciliği tarafından Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi’nde bilgilendirme semineri düzenlendi… Seminerin sonunda okulda görev yapan ve TEMA gönüllüsü olan öğretmenler ile okul yöneticilerine rozet takıldı…

TEMA Vakfı Milas ve Bodrum Temsilciliğince Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi’nde bilgilendirme semineri düzenlendi. Salonda bulunan öğrencilere toprağın ve meşe ağaçlarının önemiyle ilgili bilgiler aktaran TEMA Vakfı Bodrum Temsilcisi Haluk Ortaç, “toprağın, doğanın başı dertte. Türkiye her yıl erozyondan dolayı çok önemli miktarda toprak kaybediyor. Toprak doğal ve canlı bir unsurdur. Toprağı hayatta tutan ve yok olmasına neden olan bazı kriterler de var. Verimli toprakların azalmasının başlıca nedeni giderek hızlanan şehirleşme, yapılaşmadır. Toprağa hayat katan unsurlardan biri ise meşe ağacıdır. Meşe bu toprakların, anadolunun ağacıdır. Derin ve kuvvetli kökleri, dayanıklı gövdesi olan uzun ömürlü, güçlü ve doğaya katkısı olan bir ağaç. Meşe ağacı erozyonla mücadele alanında da çok önemli. Ve yer altı sularını tutma özelliği var” dedi.

Toprakla ilgili olarak hazırlanan filmin sunumundan sonra ise TEMA Vakfına üye olarak TEMA gönüllüsü olan okul yöneticileri ile öğretmenlere rozetleri TEMA Vakfı Milas Temsilcisi Mehmet Nergiz tarafından takıldı.

Daha önce 45 gönüllü öğrencisi bulunan Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi’nin 25 öğretmeni de TEMA gönüllüsü oldu. İlçemizde ilk defa bir okul hem öğrencisi hem de öğretmenleriyle bu kadar sayıda TEMA gönüllüsü olmuş oldu.

Meşe tohumu toplanılacak…

Önümüzdeki günlerde TEMA Vakfı öncülüğünde ilçemizde meşe ağacı tohumu toplama etkinliğinin düzenleneceği de belirtildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500