Advert
Advert
Advert

KENT KONSEYİ’NDEN AKKAYA’YA ZİYARET…

KENT KONSEYİ’NDEN AKKAYA’YA ZİYARET…
Bu içerik 1443 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu, bir süre önce kurulan Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya’yı makamında ziyaret etti…

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, önceki gün Milas Meslek Yüksek Okulu’ndaki makamında Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya’yı ziyaret ettiler.

Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Mehmet Günlük ve Yürütme Kurulu Üyeleri Meliha Tekin, Coşkun Efendioğlu, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Selami Şahin ve Kent Konseyi Sekreteri Burcu Kutsal Demirkol’dan oluşan heyet, Dekan Prof. Akkaya’ya, yeni görevleri nedeniyle başarılar dilediler.

Başkan Günlük, Kent Konseyi’nin bileşenleri, görevleri ve şimdiye kadar yaptığı çalışmaları özetledikten sonra, Veteriner Fakültesi’ne bina temini konusunda yaptıkları girişimlerden bahsetti ve bu konuda Milas Kent Konseyi’nin Fakülte yönetimine yardım için her zaman hazır olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, heyet üyelerine ziyaretleri için teşekkür ettikten sonra, Fakülte’nin mevcut durumuyla ilgili bilgiler vererek TKİ lojmanlarının halen TEİAŞ’ta olduğunu, şimdiye kadar bu nedenle başvurulardan bir sonuç alınamadığını belirterek, bunun anlaşılması sonrasında yaptıkları girişimler sonucunda, Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ile olumlu görüş aldıklarını ve önümüzdeki dönemde bu tahsisin yapılmasıyla, bina sorununun çözüleceğini dile getirdi.

Veteriner Fakültesi’ne bağlı bir Hayvan Hastanesi’nin de düşünülüp düşünülmediği şeklindeki bir soruya karşılık olarak da Prof. Akkaya, zaten hayvan hastanesi olmadan Veteriner Fakültesi’nin olamayacağını, bununla ilgili olarak ise, Milas-Yatağan yolu üzerindeki Tarım İlçe’nin kiraya verilmiş binalarının çok uygun olduğunu, buranın tahsisiyle de Hayvan Hastanesi’ni de hemen hayata geçirebileceklerini belirtti.

Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500