Advert
Advert
Advert

GÜLİBRİŞİM CADDESİ’NİN DEĞİŞMEYEN KADERİ…

GÜLİBRİŞİM CADDESİ’NİN DEĞİŞMEYEN KADERİ…
Bu içerik 2697 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Her geçen gün nüfusuyla birlikte büyüyen ilçemiz yeni yeni yerleşim yerleri ve yatırımlarıyla da dikkat çekiyor… Daha önceki aylarda zaman zaman gündeme getirdiğimiz, yatırımların yoğunlaştığı bölgedeki manzara yaptığımız haberlere rağmen içler acısı…

Bir dönem oto galerileri veya hurdacıların yeni mekanı olarak belirlenen Emek Mahallesi Gülibrişim Caddesi, ‘kötü görüntü’ kaderinden bir türlü kurtulamıyor. Milas – Bodrum Karayolu’na bağlantılı olan ve uzun yıllardan beri moloz sahası olarak kullanılan Gülibrişim Caddesi, git gide daha da kötü hale geliyor.

Öğrenci yurdu ve özel okulun olduğu, kampüs alanı ve yeni hastane binasının da yapılacağı bölgeye ulaşımı sağlayan yolu kullanan vatandaşlar yetkililere seslenerek; “Yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar göz önünde bulundurulduğunda bu yolun daha da düzenli hale getirilmesi gerekirken, her geçen gün daha da kötü hal alıyor. Yıllardan beri bölgeye dökülen molozlar alandaki çukurları doldurdu artık yola doğru taşmaya başladı. Maalesef bölgedeki tek çalışma ise uyarı levhalarından ibaret. Gülibrişim Caddesi'nde her türlü atık bulunuyor. Moloz döküm sahası demek artık yanlış olur. Yoldaki yoğunluk sadece araç trafiğinden ibaret değil. Bölgede yeni yapılan yurt binası ve özel okula gidip gelen öğrenciler ve eğitimciler tarafından da kullanılan bu yolun biran önce temizlenerek düzenlenmesi gerekiyor” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500