Advert
Advert
Advert

‘GENÇ GÖNÜLLÜLER’E CANKURTARAN EĞİTİMİ…

‘GENÇ GÖNÜLLÜLER’E CANKURTARAN EĞİTİMİ…
Bu içerik 1453 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından, “Gençlik ve gönüllülük bir arada! Sen de gönül ver” sloganıyla başlatılan gençlerin; boş zamanlarında değişik etkinliklere gönüllü olarak katılmasını hedefleyen proje kapsamında Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde Marmaris’te 2 dönem halinde Gönüllü Cankurtaran Eğitimi gerçekleştiriliyor.

26 Eylül-1 Ekim ve 3-8 Ekim tarihleri arasında 2 dönem halinde Tüm ülke genelinden 116’dan fazla genç gönüllünün katıldığı eğitimin ardından eğitimi tamamlayan gençlere Bronz ve Gümüş Sertifikaları verilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü, Daire Başkanı Rahmi Aksoy ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz’ın katıldığı sertifika programının 2. Etabına Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Hakan Dulkadiroğlu’nun da katılması bekleniyor.

Projenin gençlerin özellikle yardım duygusunun geliştirilmesi, eğitim, çevre, spor, kültür ve turizm, sağlık ve sosyal hizmetler ile afet ve acil durum gibi başlıklar başta olmak üzere hemen bir çok etkinlikte gönüllü olarak etkin görev almasını hedeflediğini belirten Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Rahmi Aksoy, “Gönüllülerimizin sadece yaşadıkları yere değil tüm dünyaya hizmet götürmesini istiyoruz. Bu nedenle yurt içindeki gönüllülük faaliyetlerinin yanında dünyanın farklı coğrafyalarındaki gönüllülük fırsatlarını da gençlerimize sunuyoruz. Gençlerimiz Bir gönüllü olarak fakir çocukların derslerine yardımcı olabilir, sokakları temiz tutabilir, hastaları ve yaşlıları ziyaret edebilir, engellilerin önündeki engelleri kaldırabilir ve bunun gibi yüzlerce gönüllülük faaliyetine katılabilirler. İşte bu proje kapsamında 3 yanı denizlerle çevrili ülkemizde denizlerde havuzlarda değişik etkinlik yada faaliyetlerde gönüllü olarak yer alabilecek oluşabilecek istenilmeyen durumlara müdahale edebilecek gençlerimizi yetiştirmek için Marmaris’te Gönüllü Cankurtaranlık eğitimini başlattık” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500