Advert
Advert
Advert

BELEDİYE PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE YANGIN EĞİTİMİ…

BELEDİYE PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE YANGIN EĞİTİMİ…
Bu içerik 1215 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen seminerde, personele iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 28548 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan, Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Usul ve Esaslarına dair yönetmeliğe uygun olarak çalışanların tamamına iş güvenliği ve sağlığı eğitimi verildi. Seminerde, personelin sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışabilmesi için uyması gereken kurallar ve olası durumlarda yasal hakları anlatıldı. Aşkıdil Akarca Salonu’nda sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grup şeklinde düzenlenen seminere Milas Belediyesi’nde çalışan tüm memur ve işçi personel katıldı.

Milas Belediyesi’nin ilçemiz halkına en iyi hizmeti sunmak, hizmet kalitesini artırmak, verimli bir çalışma ortamı yaratmak için belirli aralıklarla verdiği kurum içi eğitim seminerlerine devam ediyor. Birçok alanda personel eğitimden geçerken, güvenli ve sağlıklı bir ortamda personelin ilçe halkına hizmet sunması noktasında da iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri de iki grup halinde personele verildi. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında seminer eğitim uzmanı Samuray Çelik tarafından verildi. Seminerde temel iş sağlığı ve iş güvenliği ana başlığı altında çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası sebepleri, hukuki sonuçları ve çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler verildi.3 saat süren eğitimde meslek hastalıkları sebepleri ve iş yeri temizliği, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, çalışanların eğitimlerinin usul ve esasları hakkında yönetmelik yanı sıra işyerinde iş gereği uyulması gereken konular anlatıldı.

Seminer de Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Grup amirliği personeli Şafak Esenkaya, ev ve iş yerlerinde yangının nasıl ve ne gibi durumlarda çıkabileceği ve nasıl tedbirler alınması gerektiği hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.Yapılan sunumların ardından seminere katılan personele 10 sorudan oluşan birde yazılı sınav yapıldı. Eğitim seminerine katılan personele daha sonra katılım sertifikası dağıtılacak.

Düzenlenen seminer hakkında bilgi aktaran Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Milas Belediyesi olarak ilçemizde 135 bin nüfusa hizmet vermekteyiz ve ilimizde en büyük ilçelerden biriyiz. Bu nedenle kurum içi eğitimleri çok fazlasıyla önemsiyoruz. Birçok alanda personelimizin belirli periyotlarda eğitim almalarını sağlıyoruz. Tabi ki, personelimizin hizmeti halkımıza ulaştırırken, güvenliği ve sağlığı da bizim için öncelikli durumda. Personelimiz bizim için her zaman çok değerli. Bu nedenle de iş sağlığı ve güvenliği eğitimi belirli aralıklarla personelimize aktarılıyor ” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500