Advert
Advert
Advert

AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU…

AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU…
Bu içerik 1659 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizin başarılı sporcularından boksun altın eldiveni Selma Karakoyun, Milli Takım forması ile katıldığı Avrupa Boks Gençler Şampiyonası’nda bu kez üçüncülük kürsüsüne çıkarak ülkemizi onurlandırdı.

19-26 Eylül tarihleri arasında Ordu Durugül Spor Salonu’nda, 21 ülke ve 200’e yakın sporcunun katıldığı Avrupa Yıldızlar ve Genç Bayanlar Boks Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Boks Milli Takımımızın kadrosunda yer alan Selma Karakoyun 81 kg.’da ülkemize bir bronz madalya kazandırdı.

Geçtiğimiz hafta içinde sona eren Ordu Avrupa Boks Şampiyonası’na genç bayanlarda 13 milli takım sporcuyla katılan ülkemiz milli takımının 2 sporcusu altın madalya alarak birincilik kürsüsüne çıkarken, 4 sporcumuz da bronz madalya alarak üçüncülük kürsüsüne çıktılar.

Milaslı sporcumuz, boksun altın kızı Selma Karakoyun, boksta milli takımımızın değişmez sporcusu olarak elde ettiği başarılarla hem ilçemizi hem de ülkemizi onurlandırmaya devam ediyor.

Ordu Avrupa Boks Şampiyonası’nda hedefinin altın madalya olduğunu belirten genç sporcu Karakoyun, şampiyonada ikinci maçında Macar rakibi karşısında yaşadığı talihsiz yenilgi sonrası üçüncülük maçına çıktığını belirterek, elde etiği bronz madalya ile şampiyonayı tamamladığını söyledi.

2017 Avrupa ve Dünya Boks şampiyonasına hazırlandığını vurgulayan şampiyon boksörümüz Selma Karakoyun, “yeni şampiyonada milli takım forması ile mücadele ederek ülkeme altın madalya kazandırmak istiyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500