Advert
Advert
Advert

BİSİKLETLİ SÜVARİLER BEÇİN YOLUNDA…

BİSİKLETLİ SÜVARİLER BEÇİN YOLUNDA…
Bu içerik 3179 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

MİDOBİS Spor Kulübü etkinlikleri devam ediyor…

Milas Doğa Bisiklet Kulübü’nün üyeleri her hafta sonu yaptıkları bisiklet gezileri ile Milas’ta bisiklet sevgisini, sporseverlere yaymaya çalışıyorlar.

Geçtiğimiz hafta sonu Savran-Köşk, İçme Mahalleri gezilerini gerçekleştiren MİDOBİS üyeleri son olarak geçtiğimiz hafta içinde Milas Ağaçlıhöyük-Çamovası-Beçin bisiklet turu ile isimlerinden bir kez daha söz ettirdiler.

20’ye yakın her yaşta bisiklet ve doğa tutkunları, yaptıkları bu gezilerle hem doğal güzellikleri daha yakından tanıyor hem de gezi için gittiği mahallerde yaşayan insanlarla tanışarak yeni arkadaşlıklar ediniyorlar. Milas Doğa Bisiklet Kulübü üyeleri bisiklet turlarına bisiklet kullanmayı bilen ve seven herkesi davet ettiler.

Amaçların özellikle Milas içersinde bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını sağlamak ve araç trafiğinden bunalan insanların işlerine bisikletleriyle giderek aynı zamanda çevre kirliliğini de önlemek olduğunu vurgulayan MİDOBİS Spor Kulübü üyeleri “Ne kadar çok bisiklet o kadar az çevre kirliliği” sloganı ile hareket ettiklerini söylediler.

Milas Doğa Bisiklet Kulübü üyeleri yapacakları ve yaptıkları etkinlikleri internet yolu ile Milaslılara duyurduklarını da belirterek; “aramıza katılacak Bisiklet sevdalıları arkadaşlarımızın çoğalmasını istiyoruz” dediler.

28 Eylül Çarşamba günü gerçekleşen son Milas Ağaçlıhöyük bisiklet gezisine katılan her yaştan 20’ye yakın bisiklet ve doğasever, bisiklet kullanmanın son derece zevkli ve güzel bir etkinlik olduğunu da söyleyerek aralarına katılmak isteyenlerin bisiklet özelliklerinin doğa gezileri için uygun olması gerekliliğini vurguladılar.

Milas Doğa Bisiklet (MİDOBİS) Kulübü Başkanı Serdar Murat Sarı ve etkinliğin sorumlusu Nihat Erdoğan son düzenlenen Ağaçlıhöyük turu hakkında açıklama yaparak, bisiklet doğa gezelerinin son derece zevkli olduğunu söyleyerek, dikkat edilecek olan konunun geziye katılacak bisikletseverlerin doğa şartlarına uygun ekipmanları ile gaziye katılmalarının gezinin güvenliği açısından önemli olduğunu belirttiler.

Her hafta sonu yapacakları etkinlikleri internet ve facebook sayfalarından bisiklet ve doğa tutkunlarıyla paylaştıklarını belirten MİDOBİS bisiklet üyeleri, Milaslı araç kullanıcılarından da araçlarını Milas içindeki bisiklet yolları üzerine park etmemelerini rica ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500