Advert
Advert
Advert

ÖÇALMAZ SON NOKTAYI KOYDU…

ÖÇALMAZ SON NOKTAYI KOYDU…
Bu içerik 2892 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Günlerdir spor kamuoyunda tartışılan Yeni Milasspor’un bu sezondaki maçlarını Ören’de oynaması tartışmasına Muğla İl Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Öçalmaz son noktayı koydu… Öçalmaz; “Mevcut tesiste bir sporcunun barınma şansı yok. Böyle bir yerde gençlerimize sporu sevdiremeyiz. Dolayısıyla 2017 yatırım yılı programına bu tesisin yenilenmesi için bütçe konulması ve Milas spor kamuoyunun bu konuya destek olması gerekiyor” dedi…

Özellikle Sevdamsın Yeni Milasspor yönetimi tarafından başlatılan ve günlerdir sosyal medyada tartışılan, Yeni Milasspor’un 2016-2017 sezonundaki maçlarını Ören Satadyumu’nda oynanması konusuna Muğla İl Gençlik ve Spor Müdürü Serkan Öçalmaz açıklık getirdi.

Öçalmaz, Mart 2016 ve Haziran 2016 tarihlerinde Milas’a iki kez geldiğini; Milas Kaymakamı, Belediye Başkanı ve spor camiasıyla görüştüğünü belirterek Yeni Milasspor ile İl Müdürlüğü arasında yapılan 10 yıllık sözleşmenin sona erdiğini belirterek; “Tesiste gerekli tadilatın yapılabilmesi, orada antrenman ya da müsabakaların sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için mevcut yönetimin bize yer teslimini yapması gerekiyordu. Ancak Eylül ayı başına kadar yer teslimi yapılmadı. Dolayısıyla bizler de orada gerekli tadilat çalışmalarını yapamadık. Mevcut haliyle o stat da antrenman veya maç oynanması teknik şartlarda mümkün değilken tesislerde de sporcuların barınması sağlıklı ve hijyenik değildir. Bu konuda Yeni Milasspor yönetimi bir dilekçe ile maçlarını Ören’de oynamak istediklerini ASKF’ye bildirdiler. Gerekli müracaat incelendi ve Ören Stadyum’u karşılaşmaların yapılması için Yeni Milasspor’a tahsis edildi.

Ancak öğrendiğimize göre sosyal medyada bu konu tartışmaya açılmış, sanki İl Müdürlüğü olarak bizim Yeni Milasspor’a bir husumetimiz varmış gibi bir algı yaratılmış. Böyle bir şeyin olması asla söz konusu olamaz. İlimizde sporun gelişmesi için tüm branşlarda büyük bir emek ve zaman, Bakanlığımız aracılığıyla ciddi bir bütçe harcanırken Milas’a böyle bir önyargı ve art niyetin olması mümkün değil. Örneğin bu güne kadar 132 farklı etkinlik yaparak 78 bin hakem ve sporcuyu Muğla’ya getirdik. Böyle tartışmalarla vakit kaybedeceğimize tüm kurum ve kuruluşlarla sporda neyi daha iyi yapabiliriz, erkek sporcularımızın yanı sıra kızlarımızın da spor yapmasına imkan tanıyacak konuları tartışmalıyız. Bu konuda Milasspor kamuoyuna da büyük görev düşüyor.

Tüm bunların ötesinde yapmamız gereken şudur: Ekim ayı sonuna kadar mevcut stadın antrenman ve müsabaka yapılacak duruma getirmek ve Milas’a teslim etmek. Zaten bu konuda Sayın Belediye Başkanı ile görüş birliğine vardık. O da gereken yardım ve desteği sağlayacağını söyledi. İl Müdürlüğü olarak şimdi biz bunun çalışmalarını yapıyoruz. Önümüzdeki yılın yatırım programına alınarak yeni tesisin yapılması ve Milas’a teslim edilmesi gerekiyor. Bu konuda bizim kadar Milas spor kamuoyuna da görevler düşüyor” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500