Advert
Advert
Advert

YENİ SEZON KONSER ÇALIŞMALARI BAŞLADI…

YENİ SEZON KONSER ÇALIŞMALARI BAŞLADI…
Bu içerik 1931 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ta kurulu olan ve verdikleri başarılı konserler ile büyük beğeni kazanan Musiki Derneği, Türk Halk Müziği Derneği, Senfonik Kent Orkestrası ve Türk Halk Müziği Topluluğu yeni sezon çalışmalarına başladı…

Haftanın belirli günlerinde Aşkıdil Akarca Sahnesinde yaptıkları çalışmalarla yeni sezon konserlerine hazırlanan dernek başkanları ve topluluk şefleri Cemil Zeybek, Ahmet Algur, Tuncay Mızrak ve Şakir Doğruer Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Koro ve saz ekiplerinin tamamının Milas halkından oluştuğunu ve gönüllülük esasına dayalı amatör ruh ve profesyonel sanat anlayışıyla Milas’ın sanat yaşamına önemli katkılarda bulunmak istediklerini değinen Türk Halk Müziği şefi Ahmet Algur amaçlarının Milas adına güzel şeyler yapmak olduğunu belirtti.

Çalışmaların hafta içi akşamları saat 20 ile 23 arasında Aşkıdil Akarca Sahnesinde gerçekleştirdiklerini belirten Senfonik Kent Orkestrası şefi Tuncay Mızrak; tüm sanatsever Milas halkını bu sanatsal çalışmalara katılarak sosyal yaşama katkıda bulunmaları için eğitim ve etkinliklere davet ederek sanata ve sanatçıya verdikleri değer için Milas Belediyesi’ne, Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’a ve Başkan Muhammet Tokat’a teşekkür etti.

Dernek ve topluluk üyeleri kendi adlarına verecekleri Yılbaşı ve Bahar konserlerinin dışında Milas Belediyesi tarafından düzenlenecek “Milas Müzik Günleri” kapsamında da toplu olarak konser vermek istediklerini belirttiler. Senfonik Kent Orkestrası şefi Tuncay Mızrak’ta Kent orkestrası olarak her ayın belirli günlerinde enstrümantal klasik müzik dinletisi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yardımcısı Zeynep Mat dernek üyelerine yeni sezon çalışmaları için başarı dileyerek “Gerek Türk Halk Müziği gerekse Musiki Derneği’ne her geçen gün yeni üyelerinde katılmasıyla daha da güçlendiğini ve başarılı olduğunu gerçekleştirilen yoğun ilgi ve katılımın sağlanıldığı konserlerde görüyorum. Gönüllülük esasıyla başladığınız ve örnek teşkil eden birlik, beraberlik ve uyumlu çalışmalarınızdan dolayı başta koro şeflerimizi, değerli koro ve saz görevlilerini kutluyor, başarılar diliyorum. Biz sizleri seviyoruz ve her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500