Advert
Advert
Advert

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İÇİN BAŞARI DİLEDİLER…

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İÇİN BAŞARI DİLEDİLER…
Bu içerik 2019 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

AKP Milas İlçe Teşkilatı, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, yeni eğitim öğretim yılında çalışmalarında başarılar dilediler…

AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, beraberinde bulunan ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.

Personele çiçek vererek yeni eğitim öğretim yılı için çalışmalarında başarılar dileyen AKP’liler daha sonra Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ı makamında ziyaret etti.

Milas, Muğla’nın en büyük ilçesi…

Geçtiğimiz haftalarda ilçemizde göreve başlayan Bal’a yeni görevinde başarılar dileyen AKP Milas İlçe Başkanı Akyer, “İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak sizlere yeni görevinizde başarılar dilemek, yeni eğitim öğretim yılımızın başarılı geçmesi temennisinde bulunmak amacıyla ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Milas, Muğla’nın en büyük ilçesi. Bazı hizmetler konusunda eksiklerimiz var. Bu eksikleri gidermek için mücadele ediyoruz. Hem şehir merkezimizdeki hem de kırsal mahallelerdeki okullarımızda eksiklerimiz var. Bu anlamda yoğun bir iş temposu sizleri bekliyor. Bu süreçte bizler de her zaman sizlerin yanında olup, elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağız. Hepimizin amacı Milas’ın eğitim seviyesini yükseltmek. Eğitim hem ülkemizin hem de çocuklarımızın geleceği açısından çok önemli. Bu açıdan sizlere güveniyoruz” dedi.

Sizlerin de desteğiyle…

Akyer ve beraberinde bulunanlara ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Bal ise, “Yerel yöneticiler, siyasiler ve sivil toplum örgütlerinin destekleriyle daha başarılı çalışmalar yapabileceklerini belirten Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “bizlere olan güveni boşa çıkarmamak adına çalışacağız. Projeler ve fikirler üreterek çalışmalarımızı ilerletip, sizlerin de desteğini almaya çalışacağız” dedi.

29 yayın evinin örgütle bağlantısı ortaya çıktı…

Ziyaret sırasında basın mensuplarının ilçemizde eğitim alanında yaşanan kitap, servis ve öğretmen sorunlarıyla ilgili açıklamalarda da bulunan Bal, “Normalde okullarımızda dağıtılacak olan kitaplar önceden hazırlanıyordu. Fakat 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu kitapların bazılarını hazırlayan 29 yayın evinin darbe girişiminde bulunan örgütle bağlantısı tespit edildi. Daha sonra bu kitaplarda inceleme yapılarak kitapların geri çekilmesine karar verildi. Yeniden basılan kitapların bir bölümü geldi. Kitapların hemen hemen % 80 – 90’ını dağıttık” dedi.

Öğretmen ve sınıf sorunu…

Darbe girişiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı personeli olan yaklaşık 21 bin öğretmen, özel sektörde çalışan ise 23 bin öğretmenin görevden alındığını belirterek, öğretmen alanında yaşanan sıkıntılara da değinen Bal, “görevden alınanların yanı sıra şuanda atama ve norm fazlası süreçlerimiz devam ediyor. Öğretmen eksiği olan okullarımızda vekil öğretmenler görevlendiriyoruz. Yaklaşık 1 – 2 ay içerisinde bu sorunumuzda giderilmiş, sistemimiz oturmuş olacak. Okullardaki eğitimin aksamaması için Milas İlçe Milli Eğitim personellerimiz akşam saat 9’a kadar çalışıyorlar. Ortaokullarımızda şuanda 4 + 4 sisteminin getirmiş olduğu bazı sorunlar yaşıyoruz. 5’inci sınıflarda yer sorunu var. Bu sorunları da çözmeye çalışıyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500