Advert
Advert
Advert

17 İŞKOLUNDA ‘USTALIK EĞİTİMİ’ DÜZENLENECEK…

17 İŞKOLUNDA ‘USTALIK EĞİTİMİ’ DÜZENLENECEK…
Bu içerik 3231 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

‘Tehlikeli ve çok tehlikeli işler’de çalışanların eğitimi kapsamında Milas İlçe Halk Eğitimi Merkezi tarafından 17 işkolunda mesleki eğitim düzenleneceği bildirildi… Yasada yapılan değişiklikle tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanların ve çalıştıranların cezalı duruma düşmemeleri için eğitim alma süresi 1 Ocak 2017’de sona eriyor…

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, İş Sağlığı ve Güvenliği yasasının bazı maddelerinin yürürlüğe giriş tarihinin ertelenmesi üzerine Milas İlçe Halk Eğitimi Merkezi tarafından ustalık eğitimi düzenleniyor. 17 işkolunda düzenlenecek eğitimler için ilgililerin Milas İlçe Halk Eğitimi Merkezi’ne başvurarak dilekçe belgesi doldurmaları gerekiyor.

Milas İlçe Halk Eğitimi Merkezi tarafından ustalık eğitiminin düzenleneceği iş kolları şunlar;

1-Ahşap kalıpçısı, 2-Alçı sıva uygulayıcısı, 3-Betoncu, 4-Endüstriyel boru montajcısı, 5-İnşaat boyacısı, 6-Panel kalıpçısı, 7-Ses yalıtımcısı, 8-Su yalıtımcısı, 9-Yangın yalıtımcısı, 10-Alçı levha uygulayıcısı, 11-Betonarme demircisi, 12-Duvarcı, 13-Isı yalıtımcısı, 14-İskele kurulum elemanı, 15-Seramik karo kaplamacısı, 16-Sıvacı ve 17-Tünel kalıpçısı.

Milas İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram; ustalık eğitimi almak zorunda olanlar için yasanın yürürlüğe giriş tarihinde yapılan ertelemenin ustalık eğitimi almak zorunda olanlar için büyük bir fırsat olduğunu belirterek ilgililerin bir an önce Halk Eğitimi Merkezi’ne başvurup kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini söyledi. Eğitimin 40 saat süreceğini ve kursu başarıyla bitirenlere ‘Ustalık Belgesi’ verileceğini belirten Bayram, başvuruda bulunmak isteyenlerin sadece kimlikleri ve kimlik fotokopileri ile Halk Eğitimi Merkezi’ne gelmelerinin yeterli olduğunu da sözlerine ekledi. 

Milas İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ederek, Ustalık Belgesi alma zorunluluğunun yürürlüğe giriş tarihinin ertelenmesi üzerine Ustalık Eğitimi Kursları açacaklarını bildirdi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de sürenin uzatılmasının tüm ilgililerin yararına olduğunu belirterek, açılacak kurslar hakkında ilgili oda üyelerine duyuruda bulunulacağını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500