Advert
Advert
Advert

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE PROJESİ VALİ ÇİÇEK’E SUNULDU…

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE PROJESİ VALİ ÇİÇEK’E SUNULDU…
Bu içerik 1269 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Eczacı Odası Başkanı İbrahim Ertürk, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Valilik Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Oda’nın yaptığı çalışmalar hakkında Vali Çiçek’i bilgilendiren Ertürk, uyuşturucu ile mücadele konusunda vatandaşlar, veliler, öğretmenler, sağlık çalışanları ve öğrencilere yönelik geniş kapsamlı ‘Uyuşturucu Madde-Bonzai Bağımlılığı ile Mücadele’ ile ilgili Üsküdar Üniversitesi Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPFUAM) Başkanı ve Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi Başkanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay tarafından konferans verilmesine yönelik geliştirdikleri proje hakkında Vali Çiçek’e bilgi verdi.

Vali Çiçek ise, ziyaretten duyduğu hoşnutluğu belirtip eczacıların sağlık konusunda önemli bir görev üstlendiklerini dile getirdi.

Uyuşturucu ile mücadele konusundaki duyarlılıkları için heyete teşekkür eden Vali Çiçek, bu konuda valilik bünyesinde ‘Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu’nun çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Sözlerini, uyuşturucuyla mücadelede daha çok ve daha yaygın farkındalık oluşturabilmek için vatandaşlara yönelik eğitim verilmesinin önemine değinerek sürdüren Vali Çiçek, standart uygulamaların dışına çıkılarak konferans, tiyatro, eğitim gibi farklı yöntemlerle uyuşturucu ile daha aktif mücadele edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500