Advert
Advert
Advert

ŞİKAYET ÇOK!.. PEKİ YA ÇARE?..

ŞİKAYET ÇOK!.. PEKİ YA ÇARE?..
Bu içerik 6355 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Her geçen gün büyüyen, gelişen ilçemizde günlük yaşamımızı olumsuz yönde etkileyen birçok şey yaşıyoruz… Milaslılar her ne kadar yanlış uygulamalar, kötü görüntüler ve olumsuzluklara alışmış gibi görünse de birçok vatandaş isyan etme noktasına geliyor… Hem kurallara uymayanlara hem de kuralları uygulamayanlara…

Yollar…

Milas’ın birçok noktasında yapılan yol çalışmaları sonrasında bazı yollarda yeniden düzenlemeler yapıldı. Bu yolların bazıları tek yöne dönüştürülürken, bazıları ise dubalarla ortadan ayrılıp, trafik akışının çift yönden ilerlemesi amaçlandı.

Yerel yöneticilerimiz tarafından üzerinde düşünülerek yapılan bu uygulamalar ne yazık ki duyarsız vatandaşlar ve denetimsizlikler nedeniyle çözüm getireceğine, trafiği kabusa çeviriyor. Bu görüntülere de ilçemizin hemen hemen her yerinde rastlamak mümkün.

Vatandaşlar yaşanan bu olumsuzlukların kural tanımaz kişilerden kaynaklanıp denetimsizlikle beslendiğini belirtiyorlar.

Trafik…

Özellikle gelişigüzel park edilen araçların, zaten dar olan yollardaki diğer sürücüler ve özellikle yayalar için tehlikeler oluşturduğunu belirten vatandaşlar, “Milas eski bir yerleşim yeri. Mevcut şartları göz önünde bulundurularak vatandaşların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri için bazı çalışmalar yapılıyor. Fakat bu çalışmalar ne yazık ki duyarsız vatandaşlar ve yeterince yapılmayan denetimler yüzünden daha kötü sonuçlar doğuruyor. Çift şeritli bir yolun tek şeridinde arka arkaya park etmiş araçlar bile var. Yetkililerin, sorunların çözümü için sadece düzenleme çalışması yapması yeterli olmuyor. Oluşturulan yeni düzenin de sık sık denetlenmesi gerekiyor” dediler.

Bu gidişata dur denmeli…

Araç trafiğinin oluşturduğu kötü görüntünün yanısıra çevre temizliğinin de yeteri kadar yapılmadığına dikkat çeken vatandaşlar, “Milas’ta sadece trafik kirliliği yok. Çevre temizliği konusunda da durum aynı. Tabii bu kirliliğin de öncelikle sorumlusu ne yazık ki insanlarımız. Ama sorunun çözümü yine yetkililerin çaba ve çalışmalarında. İlçemizin birçok noktasında sanki hiç temizlik yapılmıyormuş görüntüsü var. Temizlik işçilerini çöp toplamanın dışında neredeyse görmek imkansız. Atıl durumdaki binaların çevresindeki kirlilik ise artık görülmeyecek gibi değil. Ne tarihimize ne de çevremize sahip çıkmıyoruz. Birilerinin bu gidişata dur demesi gerekiyor” diyorlar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
çiçek     2016-09-29 zabıta çok çalışıyor ya o yüzden bu mükemmellik. Belediye başkanı hiç mi bu ilçede gezip dolaşmıyor etrafı görmezden mi geliyor , biz araçla ya da yürüyerek hiç farketmez çarşıya gidiyoruz neresinden baksanız rezillik akıyor yollar berbat etraf pislik içinde her yerde yolda bir tadilat var, kendisi geçerken farketmiyor mu acaba. Düzeltilmesi için bir gram bile çaba sarf etmiyorlar ya da biz milletçe göremiyoruz anlayabilmiş değilim.
behlül     0000-00-00 milasta denetim yok kontrol zaten yok zabıta mekanızması zaten var yok zabıtayi yanlız salı günleri salı pazarının orda görüyorum oda girişte dolaşma yok denetim yok haa hakkını yemiyelim at yarışlarının oldugu yerde cok görüyorum belki yanlız orayı denetliyorlar güzel tarafı taktir ettigim elbiseleri devamlı ütülü tebrik ederim belediye bsşkanına slm
memnune     0000-00-00 Bir isi becere biliyorsan yapacaksin beceremiyorsan haketmedigin parayida almayacaksin haketmedigin koltuguda isgal etmeyeceksin. Dugun gezmeyle acilis yapmayla kutlamalara katilmayla milas ilerlemiyor. Ve bazi kesimler islerini yurutebildikleri icin gormezden geliyorlar tamamen cikarlari icin. Kac yildir milastayim icler acisi bir durum yazik diyorum.
Ayse     0000-00-00 Her esnafın onu sigara izmariti belediye olmasa insanları kurt atacak zabıta ne ise yarıyor sokaklara bırakılan cop suları akyo kaldırımlar motor araba yeri önce insanin kendisine saygılı olması lazim şirin milasimiza yakismiyor