Advert
Advert
Advert

ESNAFLARDAN, VALİ ÇİÇEK’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ…

ESNAFLARDAN, VALİ ÇİÇEK’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ…
Bu içerik 1047 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Birliğe bağlı 34 Oda Başkanı ile birlikte Muğla Valisi Amir Çiçek’i ziyaret etti.

Valilik Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ziyarette yaptığı konuşmada Vali Çiçek’e teşekkür eden Ayyıldız, “15 Temmuz darbe girişiminde, ülkemizi bölmeye çalışan iç ve dış güçlere karşı tek yürek, tek vatan, tek millet, tek bayrak ilkesine sahip çıkarak dik duruş sergilediğiniz ve demokrasi nöbetlerinde halkımızla birlikte olduğunuz için esnaf ve sanatkarlarımız, mal sahibi şoför esnafımız adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ayyıldız, esnaf ve sanatkarlar, mal sahibi şoför esnafı adına Vali Çiçek’e teşekkür şifti de sundu.

Şift için Ayyıldız’a teşekkür eden Vali Çiçek, “Vatana, millete, bayrağa ve birliğimize sahip çıkarak hainlere fırsat vermedik. Hainlerin yakalanması sürecinde vatandaşlarımız hep bizim yanımızda oldu. Operasyonlar devam ederken Muğla’da normal hayat devam etti. Hiçbir vatandaşımızı işinden alıkoymadık. Esnafın, tüccarın, çiftçinin, vatandaşların kazancına engel olmadan bu süreci tamamladık” dedi.

Muğla’da göreve başladığı günden beri, ‘ortak akıl-kolektif hareket’ anlayışıyla çalışmalarını yürüttüğünü belirten Vali Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz hepimiz biriz. Bizim vatandaşlara, sizin esnaf arkadaşlarınıza yapacağınız ancak rehberlik, işlerini kolaylaştırmaktır. Odaların olması güçlenme demektir. Göreve başladığım gün bu salonda kamu kurumundaki müdür arkadaşlarıma, ‘Muğla’da vatandaş odaklı, vatandaşın yüzünü güldürecek, huzurunu, güvenliğini sağlayacak her birimize ne görev düşüyorsa onu yapmak için görevliyiz, sizlerle beraber vatandaşın yanında en iyi şekilde hizmet yaparsak ancak vicdanen rahat olurum’ demiştim. O günden bugüne bu anlayışla hareket ettim.”

İlçe ziyaretlerinde esnaf ve sanatkarlarla sık sık bir araya gelerek istişarede bulunmaya çalıştığını ifade eden Vali Çiçek, “Makamdan değil yerinden idare ederek vatandaşlarıma ulaşıyorum. Esnafımızın sorunlarını anında, çözülemeyecek sorunları bakanlıklar düzeyinde çözmeye çalışıyorum. Sivil toplum kuruluşları, odalar, vakıflar, sendikalarla beraber olacağız. Bu anlayışla bu samimiyetle çalışmak benim prensibim” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500