Advert
Advert
Advert

HEDEF ŞAMPİYONLUK…

HEDEF ŞAMPİYONLUK…
Bu içerik 1599 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Zabıtası ve Milas Belediye Spor Kulübü güreşçisi Erkan Uysal 6 - 10 Ekim Polonya Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası’nda milli forma altında 35 + 76 kilogramda bir kez daha güreşecek.

Geçtiğimiz sezon Atina’da yapılan Vetaranlar Dünya Güreş şampiyonasında dünya dördüncülüğü derecesi ile Türkiye’ye dönen milli takım sporcumuz Erkan Uysal, Polonya’ya şampiyonluk için gittiğini belirtti.

Dün Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret eden milli takım sporcumuz Erkan Uysal, Polonya’da yapılacak olan Vetaranlar Dünya Şampiyonası Güreş Turnuvası ile ilgili bilgileri Başkan Tokat ile paylaştı.

Polonya’nın Walbrzych Şehrinde Ekim ayının ilk haftasında yapılacak olan Vetaranlar Dünya Güreş Şampiyonasında milli takım formasını bir kez daha giyeceğini söyleyen Uysal, “geçen sene Atina’da yapılan turnuvada elde ettiği dünya dördüncülüğü unvanını yenileyerek ülkeme mutlaka madalya kazanarak dönmek istiyorum” dedi.

Uysal, Başkan Tokat’a kendisine bugüne kadar verdiği destekler nedeniyle teşekkür ederek “76 kilogramda ülkeme altın madalya getirmek için Polonya’ya gidiyorum” dedi.

Başkan Tokat başarılar diledi…

Milli takım güreşçimiz Erkan Uysal’ı makamında kabul eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat milli sporcumuz ile bir süre görüşerek kendisine Polonya’da yapılacak olan Vetaranlar Dünya Güreş Şampiyonasında başarılar diledi.

Başkan Tokat, basın mensuplarının da yer aldığı görüşmede Milas Belediyesinde zabıta olarak başarıyla görev yapan sporcumuz Erkan Uysal hem Milas’ı hem Muğla’yı hem de ülkemizi katıldığı her güreş turnuvasında başarıyla temsil ettiğini vurgulayarak “umut ediyorum ki Ekim ayı içinde ki Polonya Güreş Turnuvasında da yine gereken mücadeleyi yaparak bizleri ve ülkesini başarıyla temsil edecektir” dedi.

Milas’ın sportif anlamda çok yoğun bir sporcu potansiyeli olduğunu söyleyen Başkan Tokat güreş sporunda Milas adına şampiyonalara katılarak mücadele eden tüm sporcuları başarılarından dolayı kutladığını belirterek milli takım sporcumuz Erkan Uysal’a Polonya Vetaranlar Dünya Güreş Şampiyonasında başarılar dilediğini söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500