Advert
Advert
Advert

MİLAS’IN BALIKLARINI ANADOLU’YA TAŞIYORLAR…

MİLAS’IN BALIKLARINI ANADOLU’YA TAŞIYORLAR…
Bu içerik 3363 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Elazığ’dan Milas’a çalışmaya gelen ve burada bir süre sonra Simtaş Frigofirik Nakliyat Şirketi’ni kuran Ferhat Şimşek, Milas’ta üretilen çipura ve levrek balıklarını soğutmalı kamyonlarla İskenderun’dan Diyarbakır’a kadar pekçok Anadolu iline taşıyor. Kardeşleri ve oğlu başta olmak üzere akrabalarıyla birlikte şirket çalışmalarını yürüten Şimşek, böylece Milas’ta üretilen ve daha çok AB ülkeleriyle Rusya’ya ihraç edilen levrek ve çipura türü kültür balıklarının iç piyasaya da yayılmasına önemli katkıda bulunuyor.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Milas’ın çipura ve levreklerinin yurtdışındaki pazarlarda olduğu kadar yurtiçinde de yayılmasına önemli katkıda bulunan Simtaş Frigofirik Nakliyat Şirketi’ni ziyaret etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Milas’ın kültür balıklarının iç piyasaya yayılmasına katkısı nedeniyle şirket yöneticisi Ferhat Şimşek’i kutlayıp teşekkür ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Türkiye’de levrek ve çipura üretiminin yüzde 68'inin Milas kıyılarında ve toprak havuzlarında yapıldığını belirterek, “Milas'ın kültür balıkları daha çok yurt dışına ihraç ediliyor. İç piyasaya yeteri kadar sürülmüyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de frigofirik nakliye zincirinin olmaması. Siz böyle bir taşıma işine girişerek Milas balıklarının iç piyasada da yayılmasına katkıda bulunuyorsunuz. Size teşekkür ediyoruz” dedi.

Simtaş Frigofirik Nakliye Şirketi yöneticisi Ferhat Şimşek de, MİTSO yöneticilerinin ziyaretinden çok memnun olduklarını belirterek, “Biz bu işe 2008 yılında 25 tonluk tek bir kamyonla başlamıştık. Şimdi kamyon sayımız arttı, tesislerimiz gelişti. Milas balıklarının iç piyasada da tanınmasına ve pazarlanmasına katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Sonuçta bizim buraya gelişimiz Milas sayesinde oldu” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500