Advert
Advert
Advert

CHP MİLAS İLÇE KADIN KOLLARI’NDAN KINAMA…

CHP MİLAS İLÇE KADIN KOLLARI’NDAN KINAMA…
Bu içerik 1452 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İstanbul’da kıyafeti nedeniyle saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi için CHP Milas İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından basın açıklaması yapıldı… CHP Milas İlçe Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz tarafından okunan açıklamada, “Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir” denildi…

CHP Milas İlçe Kadın Kolları tarafından Arastapark’ta bulunan parti binasında basın toplantısı düzenlendi.

Kurban Bayramının birinci gününde İstanbul’da bindiği otobüste kıyafeti nedeniyle saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi için gerçekleştirilen basın açıklamasında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Kadın Kolları Başkanı Naz, “Bayramın birinci günü, bindiği belediye otobüsünde, kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan, sözlü ve fiziksel saldırıyı, şiddeti kınıyoruz” dedi.

Ayşegül Terzi’nin, mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kadına şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biri olduğunu ifade eden Naz, “Hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyet, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı bu ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini göstermektedir. Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez, otobüsün içinde kendini göstermiştir. 14 yıllık mevcut zihniyet, kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Cumhuriyet Halk Parti’li kadınlar olarak, Laiklik, Çağdaşlık, Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak, kadın-erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız. Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır” dedi.

“Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir” diyerek konuşmasını sürdüren Naz, “Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül… Biz kadın erkek eşitliğinin, Laik, Çağdaş ve Demokratik bir toplumun en temel belirleyici unsuru olduğuna inanmaya ve mücadelesini vermeye devam edeceğiz… Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi, ‘Kadın Gülerse, Toplum Güler.’ Kadınlar için özgürlük ve adalet Cumhuriyet Halk Partisi ile gelecek” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500