Advert
Advert
Advert

GAZİLERİMİZ YALNIZ BIRAKILMADI…

GAZİLERİMİZ YALNIZ BIRAKILMADI…
Bu içerik 1488 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gaziler Günü, ilçemizde düzenlenen etkinliklerle kutlandı… İlçemiz protokolü, kurum yöneticileri, muhtarlar ve siyasi parti temsilcileri kutlama programına katılarak Gazilerimizi yalnız bırakmadılar… Etkinlikte konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban “Biz gaziler olarak senelerdir yaşadığımız olaylara tanık olmaktan utanıyoruz. Hain tuzaklarda şehit edilen Mehmetçiklerimizi gördükçe kanımız donuyor. Buradan dünyaya seslenmek istiyorum. Ey geçmişten ders almayan dış güçler, dış güçlerin piyonu olan hainler Türk Devleti ve yurdundan elinizi ayağınızı çekin” dedi…

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilçemizde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Milas Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi çelenklerinin Atatürk Anıtına sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın seslendirilmesiyle başlayan tören, günün önem ve anlamını belirten konuşmalar ile şiirlerin okunmasıyla sürdü.

Türk milletini bölmek parçalamak istiyorlar…

Günün önem ve anlamını belirten konuşma Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban tarafından yapıldı. Sarban konuşmasında şunları söyledi:

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı vatanımızın bütünlüğü milletimizin birliği için vatan ve millet yolunda canlarını kanlarını vermiş başta Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmak üzere tüm şehitlerimizi anmak, sağ kalan gazilerimizi saygı ve şükranlarımız belirtmek amacıyla düzenlenen Gaziler Günü programını gerçekleştirmek amacıyla toplanmış bulunuyoruz.

19 Eylül Gaziler Günü Kurtuluş Savaşı’nda cepheden cepheye koşan yurdu düşmanlardan temizleyip bize armağan eden İstiklal Savaşı gazilerimizin, dünya barışı ve insanlık uğruna Kore’de savaşan Türk’ün gücünü dünyaya ilan eden Kore gazilerimizi Kıbrıslı soydaşlarımızı katliamdan kurtaran ve son Türk Devleti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini kurup enosisin hayallerini Akdeniz’in karanlık sularına gömen Kıbrıs gazilerimizin Türkiye Cumhuriyetinin rejimi üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğruna vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, malül gazilerimizin şeref ve kahramanlık günüdür.

Biz gaziler olarak senelerdir yaşadığımız olaylara tanık olmaktan utanıyoruz. Hain tuzaklarda şehit edilen Mehmetçiklerimizi gördükçe kanımız donuyor. Buradan dünyaya seslenmek istiyorum. Ey geçmişten ders almayan dış güçler, dış güçlerin piyonu olan hainler Türk Devleti ve yurdundan elinizi ayağınızı çekin.

Bizler büyük insan Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘yurtta barış dünyada barış’ isteyen neslin torunlarıyız. Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda, Kore’de. Kıbrıs’ta düşmana karşı yan yana kol kola savaştığımız kardeşlerimizi şimdi karşı karşıya getirmek istiyorlar Türk milletini bölmek parçalamak istiyorlar.

Bu oyunlara gelmeyeceğiz çünkü biz büyük bir milletiz. Tarihten aldığımız deneyleri yaşamış olan bir ırkın torunlarıyız.

Gazi bir milletin çocukları olarak Gazi rütbesi almış biz gaziler vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, vatanı ve ay yıldızlı al bayrağı için Atatürk ilkeleri doğrultusunda havada, karada, denizde her zaman her yerde şehit, gazi olmaya hazır olduğumuz gibi hazır olan evlatlar yetiştirmeye devam edeceğiz. Ne mutlu türküm diyene.”

Sarban’ın yaptığı konuşmanın ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Üyesi Kıbrıs Gazisi İskender Yıldız ve Milas Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Kasapoğlu birer şiir seslendirdiler.

Yemekle sona erdi…

Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından Gaziler Günü Programı, öğlen saatlerinde Arastapark’ta bulunan Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi önünde verilen öğle yemeği ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500