Advert
Advert
Advert

2016 - 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI…

2016 - 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI…
Bu içerik 2688 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 19 Eylül itibariyle başladı… İlçemizde yaklaşık 21 bin öğrenci ve öğretmenleri ders başı yaptılar…

Yeni eğitim öğretim yılı dün ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de tüm okullarda başladı. İlk defa okul heyecanı yaşayan öğrenciler, okullarına aileleri ile birlikte geldi. İlkokul, ortaokul ve liseler ders başı yaptı.

Okullarda 15 Temmuz teması…

Sınıflara girmeden önce okul bahçesinde toplanan öğrencilere yönelik törenler düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” temalı törenler sırasında bazı okullarda bakanlığın Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayınlanan 2 ayrı videonun gösterimi de yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" temalı broşürler de dağıtıldı.

Bitmeyen yollar çile oldu…

Okulların açılmasıyla birlikte ilçemizin birçok noktasında araç trafiği vatandaşlar için bitmeyen çileye döndü. Özellikle Nisan ayı içerisinde başlayan fakat belirlenen sürede tamamlanamayan Atatürk Bulvarı’ndaki alanda özellikle okullara giriş ve çıkış saatlerinde trafik zaman zaman kilitlendi. Zabıta ve polis ekipleri bu bölgelerde görev alarak trafiğin güvenli şekilde ilerlemesini sağladı.

İlçemizde tören yarın…

Daha önce yapılan açıklamalara göre dün gerçekleştirilmesi planlanan 2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası açılış programının ise 21 Eylül Çarşamba yani yarına alındığı ifade edildi.

Yarın saat 8.45’de Atatürk Anıtı’na Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin sunulmasının ardından program daha sonra Dr. Mete Ersoy İlkokulu’nda devam edecek.

Buradaki program ise saat 9.30’da başlayacak. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesinin ardından program Dr. Mete Ersoy İlkokulu Sınıf Öğretmeni İlkay Çotra’nın açılış konuşması, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın konuşması ve Dr. Mete Ersoy İlkokulu öğrencileri tarafından şiirlerin okunmasıyla devam edecek.

Yarıyıl tatili 20 Ocak’ta…

19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayan birinci dönem 20 Ocak 2017 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 23 Ocak - 3 Şubat 2017'de yapılacak. İkinci dönem, 6 Şubat 2017 Pazartesi başlayacak ve 9 Haziran 2017 Cuma sona erecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500